PAMVET SRL
Revenue
755K
2024
Profit
218K
2024
Employees
1
2024
Margin
26,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PAMVET SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 755K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #614 la cifra de afaceri, #296 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PAMVET SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 755K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #614 la cifra de afaceri, #296 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 3.2× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AMOGABIVET S.R.L. | 764K | 1 | Activități profesionale |
| TERRA & KITZY VET S.R.L. | 824K | 1 | Activități profesionale |
| GRUP PRO VET S.R.L. | 829K | 1 | Activități profesionale |
| FARMACIA VETERINARA URBANA S.R.L. | 809K | 1 | Activități profesionale |
| ANDREMAR FARMVET S.R.L. | 698K | 1 | Activități profesionale |
| PET STUFF UNIVERS SRL | 805K | 1 | Activități profesionale |
| FARM DOG CENTER VET S.R.L. | 805K | 1 | Activități profesionale |
| MOJO INTERVET S.R.L. | 800K | 1 | Activități profesionale |
| PLANET VET S.R.L. | 799K | 1 | Activități profesionale |
| NIRALU MAG S.R.L. | 795K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 26.6%
- CA / angajat
- 819K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 755K
- Profit net
- 218K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 755K | 218K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PAMVET SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PAMVET SRL(current)
- Revenue
- 755K
- Employees
- 1
- Profit
- 218K
- Rank RO
- #172.706
- AMOGABIVET S.R.L.
- Revenue
- 764K
- Employees
- 1
- Profit
- 66.5K
- Rank RO
- #179.982
- TERRA & KITZY VET S.R.L.
- Revenue
- 824K
- Employees
- 1
- Profit
- 232K
- Rank RO
- #172.144
- GRUP PRO VET S.R.L.
- Revenue
- 829K
- Employees
- 1
- Profit
- 445K
- Rank RO
- #171.535
- FARMACIA VETERINARA URBANA S.R.L.
- Revenue
- 809K
- Employees
- 1
- Profit
- 6.1K
- Rank RO
- #173.990
- ANDREMAR FARMVET S.R.L.
- Revenue
- 698K
- Employees
- 1
- Profit
- 129K
- Rank RO
- #189.635
- PET STUFF UNIVERS SRL
- Revenue
- 805K
- Employees
- 1
- Profit
- 30.2K
- Rank RO
- #174.519
- FARM DOG CENTER VET S.R.L.
- Revenue
- 805K
- Employees
- 1
- Profit
- 21.2K
- Rank RO
- #174.586
- MOJO INTERVET S.R.L.
- Revenue
- 800K
- Employees
- 1
- Profit
- -112K
- Rank RO
- #175.230
- PLANET VET S.R.L.
- Revenue
- 799K
- Employees
- 1
- Profit
- 119K
- Rank RO
- #175.314
- NIRALU MAG S.R.L.
- Revenue
- 795K
- Employees
- 1
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #175.828
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PAMVET SRL(current) | 755K | 1 | 218K | #172.706 |
| AMOGABIVET S.R.L. | 764K | 1 | 66.5K | #179.982 |
| TERRA & KITZY VET S.R.L. | 824K | 1 | 232K | #172.144 |
| GRUP PRO VET S.R.L. | 829K | 1 | 445K | #171.535 |
| FARMACIA VETERINARA URBANA S.R.L. | 809K | 1 | 6.1K | #173.990 |
| ANDREMAR FARMVET S.R.L. | 698K | 1 | 129K | #189.635 |
| PET STUFF UNIVERS SRL | 805K | 1 | 30.2K | #174.519 |
| FARM DOG CENTER VET S.R.L. | 805K | 1 | 21.2K | #174.586 |
| MOJO INTERVET S.R.L. | 800K | 1 | -112K | #175.230 |
| PLANET VET S.R.L. | 799K | 1 | 119K | #175.314 |
| NIRALU MAG S.R.L. | 795K | 1 | 115K | #175.828 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PAMVET SRL(you) | AMOGABIVET S.R.L. | TERRA & KITZY VET S.R.L. | GRUP PRO VET S.R.L. | FARMACIA VETERINARA URBANA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 755K | 764K | 824K | 829K | 809K |
| Profit | 218K | 66.5K | 232K | 445K | 6.1K |
| Margin | 26,6% | 8,7% | 28,2% | 53,7% | 0,8% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PAMVET SRL”.