Revenue

131K

2024

Profit

38.4K

2024

Employees

1

2024

Margin

29,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PAM SOLU?ION SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 131K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #8.929 la cifra de afaceri, #7.604 la profit, #2.741 la număr angajați din 24.696 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PAM SOLU?ION SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 131K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.3%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #8.929 la cifra de afaceri, #7.604 la profit, #2.741 la număr angajați din 24.696 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 70) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#8.929 din 24.696 companii

Top 36.2%

Vezi clasamentul

După profit

#7.604 din 24.696 companii

Top 30.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.741 din 24.696 companii

Top 11.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
846K lei
Marjă medie
15.3%
Angajați medie
2

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri131K lei vs medie industrie 846K lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit29.3% vs medie industrie 15.3%

Compania este 1.9× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 2

Compania este 0.6× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 70) — 2024

Industry size

20.9B

RON revenue

Total companies

24.696

Total employees

41.007

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
PROTIPIC CONSULT SRL132K1Activități profesionale
BENIR CONSULTING SRL129K1Activități profesionale
YLACONSULT SRL129K1Activități profesionale
SCULPTRONIX S.R.L.127K1Activități profesionale
MARBELLA CONSULTING S.R.L.127K1Activități profesionale
BIZEXPERT PARTNERS S.R.L.136K1Activități profesionale
SUCCES BUSINESS CONSULTING SRL139K1Activități profesionale
DEVON DISTRIBUTION SRL123K1Activități profesionale
MILI CONSULTING S.R.L.121K1Activități profesionale
MCS CONSULTANT S.R.L.143K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
29.3%
CA / angajat
131K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 50%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    131K
    Profit net
    38.4K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PAM SOLU?ION SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPAM SOLU?ION SRL(you)PROTIPIC CONSULT SRLBENIR CONSULTING SRLYLACONSULT SRLSCULPTRONIX S.R.L.
Revenue
131K
132K
129K
129K
127K
Profit
38.4K
31.7K
92.2K
59.9K
54K
Margin
29,3%
24,0%
71,6%
46,5%
42,4%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PAM SOLU?ION SRL”.