PAL ART S.R.L.
Revenue
2.7M
2024
Profit
-77.9K
2024
Employees
12
2024
Margin
-2,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PAL ART S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #536 la cifra de afaceri, #5.690 la profit, #503 la număr angajați din 6.351 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PAL ART S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -2.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #536 la cifra de afaceri, #5.690 la profit, #503 la număr angajați din 6.351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.2M lei
- Marjă medie
- 2.8%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este -0.9× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024
Industry size
14.2B
RON revenue
Total companies
6.351
Total employees
48.730
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ARAMIS INVEST SRL2B
- AVIVA SRL577M
- ECOLOR SRL435M
- LEMET SRL251M
- ITALSOFA ROMANIA S.R.L.227M
- PGS SOFA & CO SRL215M
- PLIMOB SA213M
- TAPARO SA190M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ESSENZE DESIGN SRL | 2.9M | 12 | Fabricare mobilă |
| MOBILA RAFAEL EXCLUSIV SRL | 2.9M | 12 | Fabricare mobilă |
| ALCORA IMPORT EXPORT SRL | 3M | 12 | Fabricare mobilă |
| SPIDY MOB SRL | 3.1M | 12 | Fabricare mobilă |
| AD LETTI E SOFA S.R.L. | 2.9M | 13 | Fabricare mobilă |
| EBANESTERIA INTERNATIONAL S.R.L. | 2.9M | 13 | Fabricare mobilă |
| GLOBAL CNC 2012 SRL | 2.9M | 11 | Fabricare mobilă |
| SIBEL IMPEX S.R.L. | 3M | 13 | Fabricare mobilă |
| MOBIERA S.R.L. | 2.9M | 11 | Fabricare mobilă |
| OLIPS 2003 SRL | 3M | 11 | Fabricare mobilă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 31)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -2.7%
- CA / angajat
- 244K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.7M
- Profit net
- -77.9K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.7M | -77.9K | 12 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PAL ART S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PAL ART S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 12
- Profit
- -77.9K
- Rank RO
- #69.843
- ESSENZE DESIGN SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #69.815
- MOBILA RAFAEL EXCLUSIV SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 12
- Profit
- -112K
- Rank RO
- #70.949
- ALCORA IMPORT EXPORT SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 12
- Profit
- 167K
- Rank RO
- #68.460
- SPIDY MOB SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 144K
- Rank RO
- #66.293
- AD LETTI E SOFA S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 2.5K
- Rank RO
- #69.889
- EBANESTERIA INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 13
- Profit
- -232K
- Rank RO
- #69.999
- GLOBAL CNC 2012 SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 364K
- Rank RO
- #70.050
- SIBEL IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 13
- Profit
- 64.4K
- Rank RO
- #69.157
- MOBIERA S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 27.5K
- Rank RO
- #70.472
- OLIPS 2003 SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 11
- Profit
- 33.2K
- Rank RO
- #68.018
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PAL ART S.R.L.(current) | 2.7M | 12 | -77.9K | #69.843 |
| ESSENZE DESIGN SRL | 2.9M | 12 | 130K | #69.815 |
| MOBILA RAFAEL EXCLUSIV SRL | 2.9M | 12 | -112K | #70.949 |
| ALCORA IMPORT EXPORT SRL | 3M | 12 | 167K | #68.460 |
| SPIDY MOB SRL | 3.1M | 12 | 144K | #66.293 |
| AD LETTI E SOFA S.R.L. | 2.9M | 13 | 2.5K | #69.889 |
| EBANESTERIA INTERNATIONAL S.R.L. | 2.9M | 13 | -232K | #69.999 |
| GLOBAL CNC 2012 SRL | 2.9M | 11 | 364K | #70.050 |
| SIBEL IMPEX S.R.L. | 3M | 13 | 64.4K | #69.157 |
| MOBIERA S.R.L. | 2.9M | 11 | 27.5K | #70.472 |
| OLIPS 2003 SRL | 3M | 11 | 33.2K | #68.018 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PAL ART S.R.L.(you) | ESSENZE DESIGN SRL | MOBILA RAFAEL EXCLUSIV SRL | ALCORA IMPORT EXPORT SRL | SPIDY MOB SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.7M | 2.9M | 2.9M | 3M | 3.1M |
| Profit | -77.9K | 130K | -112K | 167K | 144K |
| Margin | -2,7% | 4,4% | -3,9% | 5,6% | 4,6% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PAL ART S.R.L.”.