Revenue

203K

2024

Profit

20.3K

2024

Employees

2

2024

Margin

10,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

PAINT PROD S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 203K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #4.640 la cifra de afaceri, #3.700 la profit, #3.049 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
PAINT PROD S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 203K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.0%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #4.640 la cifra de afaceri, #3.700 la profit, #3.049 la număr angajați din 8.990 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.640 din 8.990 companii

Top 51.6%

Vezi clasamentul

După profit

#3.700 din 8.990 companii

Top 41.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.049 din 8.990 companii

Top 33.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.4M lei
Marjă medie
5.8%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri203K lei vs medie industrie 4.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit10.0% vs medie industrie 5.8%

Compania este 1.7× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 9

Compania este 0.2× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 25) — 2024

Industry size

39.8B

RON revenue

Total companies

8.990

Total employees

81.031

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
TRIFERO PROD S.R.L.200K2Fabricare
AXB METAL VISION S.R.L.222K2Fabricare
DANSZ WELDER SERVICE SRL230K2Fabricare
METAL BAUNIT S.R.L.204K2Fabricare
PRELUCR�RI MECANICE TECH S.R.L.203K2Fabricare
MORARU TOP GIM S.R.L.202K2Fabricare
PRODTIN-SERV SRL175K2Fabricare
CONMET MGS SRL205K2Fabricare
METALIC TECH S.R.L.205K2Fabricare
IRON CRAFT WOOD SRL205K2Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
10.0%
CA / angajat
102K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 43%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    203K
    Profit net
    20.3K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la PAINT PROD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricPAINT PROD S.R.L.(you)TRIFERO PROD S.R.L.AXB METAL VISION S.R.L.DANSZ WELDER SERVICE SRLMETAL BAUNIT S.R.L.
Revenue
203K
200K
222K
230K
204K
Profit
20.3K
-226K
12.6K
7K
2.8K
Margin
10,0%
-112,8%
5,7%
3,0%
1,4%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “PAINT PROD S.R.L.”.