PAIAC SRL
Revenue
2.9M
2024
Profit
271K
2024
Employees
16
2024
Margin
8,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PAIAC SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 2.9M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #4.639 la cifra de afaceri, #3.956 la profit, #1.884 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PAIAC SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 2.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #4.639 la cifra de afaceri, #3.956 la profit, #1.884 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 4.9× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VINATOR TRANS S.R.L. | 2.9M | 15 | Transport |
| EDI & DIA S.R.L. | 3M | 16 | Transport |
| MONIQUE INVESTMENTS S.R.L. | 3M | 16 | Transport |
| TRANS SUBLIM 2000 S.R.L. | 2.9M | 16 | Transport |
| TRANSALUTUS SA | 3.2M | 16 | Transport |
| MILANOTUR SRL | 3.3M | 16 | Transport |
| MARC FAST SRL | 3M | 17 | Transport |
| KAM SRL | 2.8M | 16 | Transport |
| INTER DANI TRANS SRL | 3.1M | 17 | Transport |
| INTERSAAM S.R.L. | 3.1M | 15 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.9%
- CA / angajat
- 190K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.9M
- Profit net
- 271K
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.9M | 271K | 16 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PAIAC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PAIAC SRL(current)
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 16
- Profit
- 271K
- Rank RO
- #67.792
- VINATOR TRANS S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 15
- Profit
- 430K
- Rank RO
- #70.558
- EDI & DIA S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 16
- Profit
- -382K
- Rank RO
- #68.041
- MONIQUE INVESTMENTS S.R.L.
- Revenue
- 3M
- Employees
- 16
- Profit
- -663K
- Rank RO
- #69.087
- TRANS SUBLIM 2000 S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 16
- Profit
- -489K
- Rank RO
- #69.829
- TRANSALUTUS SA
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 441K
- Rank RO
- #65.093
- MILANOTUR SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 55.5K
- Rank RO
- #64.470
- MARC FAST SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 17
- Profit
- 339K
- Rank RO
- #68.230
- KAM SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 16
- Profit
- 310K
- Rank RO
- #71.454
- INTER DANI TRANS SRL
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 17
- Profit
- 695K
- Rank RO
- #66.971
- INTERSAAM S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 15
- Profit
- 285K
- Rank RO
- #67.010
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PAIAC SRL(current) | 2.9M | 16 | 271K | #67.792 |
| VINATOR TRANS S.R.L. | 2.9M | 15 | 430K | #70.558 |
| EDI & DIA S.R.L. | 3M | 16 | -382K | #68.041 |
| MONIQUE INVESTMENTS S.R.L. | 3M | 16 | -663K | #69.087 |
| TRANS SUBLIM 2000 S.R.L. | 2.9M | 16 | -489K | #69.829 |
| TRANSALUTUS SA | 3.2M | 16 | 441K | #65.093 |
| MILANOTUR SRL | 3.3M | 16 | 55.5K | #64.470 |
| MARC FAST SRL | 3M | 17 | 339K | #68.230 |
| KAM SRL | 2.8M | 16 | 310K | #71.454 |
| INTER DANI TRANS SRL | 3.1M | 17 | 695K | #66.971 |
| INTERSAAM S.R.L. | 3.1M | 15 | 285K | #67.010 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PAIAC SRL(you) | VINATOR TRANS S.R.L. | EDI & DIA S.R.L. | MONIQUE INVESTMENTS S.R.L. | TRANS SUBLIM 2000 S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.9M | 2.9M | 3M | 3M | 2.9M |
| Profit | 271K | 430K | -382K | -663K | -489K |
| Margin | 8,9% | 14,9% | -12,6% | -22,3% | -16,7% |
| Employees | 16 | 15 | 16 | 16 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PAIAC SRL”.