PAFLORA IMPEX SRL
Revenue
9.2M
2024
Profit
2.8M
2024
Employees
42
2024
Margin
28,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
PAFLORA IMPEX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 9.2M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #117 la cifra de afaceri, #43 la profit, #151 la număr angajați din 9.011 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- PAFLORA IMPEX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 9.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #117 la cifra de afaceri, #43 la profit, #151 la număr angajați din 9.011 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 777K lei
- Marjă medie
- 14.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 11.8× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 8.8× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 81) — 2024
Industry size
7B
RON revenue
Total companies
9.011
Total employees
42.829
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GARDEN SERVICES S.R.L. | 9M | 37 | Activități profesionale |
| GROUP VELSTAND SRL | 9.8M | 37 | Activități profesionale |
| ALLCHIM DDD CO S.A. | 10.8M | 45 | Activități profesionale |
| CURAT RAPID GROUP SRL | 8.7M | 39 | Activități profesionale |
| ECO HORTICULTURA SRL | 6.5M | 44 | Activități profesionale |
| PESTFORCE SRL | 13M | 36 | Activități profesionale |
| HRS HOTEL REINIGUNG S.R.L. | 8M | 46 | Activități profesionale |
| ANDRADA INTERCOM SRL | 6.9M | 42 | Activități profesionale |
| SCOBEES SRL | 9M | 65 | Activități profesionale |
| BARIERRA SYSTEM SRL | 9.2M | 55 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 81)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 28.5%
- CA / angajat
- 231K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.2M
- Profit net
- 2.8M
- Angajați
- 42
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.2M | 2.8M | 42 |
Explore
Industry (CAEN 81)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la PAFLORA IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- PAFLORA IMPEX SRL(current)
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 42
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #26.647
- GARDEN SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 9M
- Employees
- 37
- Profit
- 181K
- Rank RO
- #28.346
- GROUP VELSTAND SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 37
- Profit
- 110K
- Rank RO
- #26.388
- ALLCHIM DDD CO S.A.
- Revenue
- 10.8M
- Employees
- 45
- Profit
- 5.5M
- Rank RO
- #24.417
- CURAT RAPID GROUP SRL
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 39
- Profit
- 459K
- Rank RO
- #29.114
- ECO HORTICULTURA SRL
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 44
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #37.295
- PESTFORCE SRL
- Revenue
- 13M
- Employees
- 36
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #20.936
- HRS HOTEL REINIGUNG S.R.L.
- Revenue
- 8M
- Employees
- 46
- Profit
- 485K
- Rank RO
- #31.374
- ANDRADA INTERCOM SRL
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 42
- Profit
- 415K
- Rank RO
- #35.320
- SCOBEES SRL
- Revenue
- 9M
- Employees
- 65
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #28.348
- BARIERRA SYSTEM SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 55
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #27.970
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| PAFLORA IMPEX SRL(current) | 9.2M | 42 | 2.8M | #26.647 |
| GARDEN SERVICES S.R.L. | 9M | 37 | 181K | #28.346 |
| GROUP VELSTAND SRL | 9.8M | 37 | 110K | #26.388 |
| ALLCHIM DDD CO S.A. | 10.8M | 45 | 5.5M | #24.417 |
| CURAT RAPID GROUP SRL | 8.7M | 39 | 459K | #29.114 |
| ECO HORTICULTURA SRL | 6.5M | 44 | 1.4M | #37.295 |
| PESTFORCE SRL | 13M | 36 | 2.6M | #20.936 |
| HRS HOTEL REINIGUNG S.R.L. | 8M | 46 | 485K | #31.374 |
| ANDRADA INTERCOM SRL | 6.9M | 42 | 415K | #35.320 |
| SCOBEES SRL | 9M | 65 | 1.4M | #28.348 |
| BARIERRA SYSTEM SRL | 9.2M | 55 | 1.4M | #27.970 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | PAFLORA IMPEX SRL(you) | GARDEN SERVICES S.R.L. | GROUP VELSTAND SRL | ALLCHIM DDD CO S.A. | CURAT RAPID GROUP SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.2M | 9M | 9.8M | 10.8M | 8.7M |
| Profit | 2.8M | 181K | 110K | 5.5M | 459K |
| Margin | 28,5% | 2,0% | 1,1% | 50,4% | 5,3% |
| Employees | 42 | 37 | 37 | 45 | 39 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “PAFLORA IMPEX SRL”.