OVIRAMAR CONSTRUCT SRL

CUI 24779308·Construcții·Gorj·Founded 2024

Revenue

15.2M

2024

Profit

3.8M

2024

Employees

16

2024

Margin

25,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

OVIRAMAR CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 15.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.381 la cifra de afaceri, #687 la profit, #2.194 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 25.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
OVIRAMAR CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 15.2M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 25.0%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #1.381 la cifra de afaceri, #687 la profit, #2.194 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.381 din 56.726 companii

Top 2.4%

Vezi clasamentul

După profit

#687 din 56.726 companii

Top 1.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.194 din 56.726 companii

Top 3.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri15.2M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 6.8× față de media industriei

Marjă profit25.0% vs medie industrie 9.8%

Compania este 2.5× față de media industriei

Angajați16 vs medie industrie 4

Compania este 4.4× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CONFORT CASA CONSTRUCT SRL15.3M16Construcții
TEHNOCON SRL14.4M16Construcții
VIABILD CONS VT SRL15.4M15Construcții
BLOCLIT CONSTRUCT S.R.L.14.1M16Construcții
DFA CONSTRUCTION SRL15.5M15Construcții
WANCOR CONSTRUCT S.R.L.15.2M18Construcții
AEM TOPCONSTRUCT S.R.L.15.4M18Construcții
DUROCAR SRL14.3M15Construcții
KONTERA CONCEPT S.R.L.14.2M17Construcții
CONFORT BANAT S.R.L.14.1M15Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
25.0%
CA / angajat
952K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    15.2M
    Profit net
    3.8M
    Angajați
    16

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la OVIRAMAR CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricOVIRAMAR CONSTRUCT SRL(you)CONFORT CASA CONSTRUCT SRLTEHNOCON SRLVIABILD CONS VT SRLBLOCLIT CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
15.2M
15.3M
14.4M
15.4M
14.1M
Profit
3.8M
2.4M
330K
9.3M
1.6M
Margin
25,0%
15,7%
2,3%
60,7%
11,7%
Employees
16
16
16
15
16
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “OVIRAMAR CONSTRUCT SRL”.