OVIMAR TRANS S.R.L.
Revenue
9.5M
2024
Profit
751K
2024
Employees
7
2024
Margin
6,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
OVIMAR TRANS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 9.5M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #5.193 la cifra de afaceri, #5.071 la profit, #6.244 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- OVIMAR TRANS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 9.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #5.193 la cifra de afaceri, #5.071 la profit, #6.244 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| APLISENS SRL | 10.4M | 7 | Comerț en-gros |
| EXTROME SRL | 9.9M | 7 | Comerț en-gros |
| ATGAYA SRL | 12.8M | 7 | Comerț en-gros |
| METAL-IUST IMPEX S.R.L. | 11.3M | 8 | Comerț en-gros |
| SPERANTA SERAFIM 2010 SRL | 11.3M | 7 | Comerț en-gros |
| EUROSIGURAN�� SERV SRL | 11.3M | 7 | Comerț en-gros |
| DUAL VENDING SRL | 11.3M | 7 | Comerț en-gros |
| ADLINE SUPPLIES SRL | 11.4M | 7 | Comerț en-gros |
| LITTLE DIANA SRL | 11.2M | 7 | Comerț en-gros |
| TELECOM WORLD TEAM S.R.L. | 11.4M | 7 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.7%
- CA / angajat
- 1.6M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.5M
- Profit net
- 751K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.5M | 751K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la OVIMAR TRANS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- OVIMAR TRANS S.R.L.(current)
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 751K
- Rank RO
- #23.639
- APLISENS SRL
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 899K
- Rank RO
- #25.165
- EXTROME SRL
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 7
- Profit
- 90.4K
- Rank RO
- #26.081
- ATGAYA SRL
- Revenue
- 12.8M
- Employees
- 7
- Profit
- 4.3M
- Rank RO
- #21.232
- METAL-IUST IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 11.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 38.9K
- Rank RO
- #23.610
- SPERANTA SERAFIM 2010 SRL
- Revenue
- 11.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 244K
- Rank RO
- #23.612
- EUROSIGURAN�� SERV SRL
- Revenue
- 11.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 111K
- Rank RO
- #23.587
- DUAL VENDING SRL
- Revenue
- 11.3M
- Employees
- 7
- Profit
- 353K
- Rank RO
- #23.555
- ADLINE SUPPLIES SRL
- Revenue
- 11.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 63K
- Rank RO
- #23.497
- LITTLE DIANA SRL
- Revenue
- 11.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #23.793
- TELECOM WORLD TEAM S.R.L.
- Revenue
- 11.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 685K
- Rank RO
- #23.452
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| OVIMAR TRANS S.R.L.(current) | 9.5M | 7 | 751K | #23.639 |
| APLISENS SRL | 10.4M | 7 | 899K | #25.165 |
| EXTROME SRL | 9.9M | 7 | 90.4K | #26.081 |
| ATGAYA SRL | 12.8M | 7 | 4.3M | #21.232 |
| METAL-IUST IMPEX S.R.L. | 11.3M | 8 | 38.9K | #23.610 |
| SPERANTA SERAFIM 2010 SRL | 11.3M | 7 | 244K | #23.612 |
| EUROSIGURAN�� SERV SRL | 11.3M | 7 | 111K | #23.587 |
| DUAL VENDING SRL | 11.3M | 7 | 353K | #23.555 |
| ADLINE SUPPLIES SRL | 11.4M | 7 | 63K | #23.497 |
| LITTLE DIANA SRL | 11.2M | 7 | 105K | #23.793 |
| TELECOM WORLD TEAM S.R.L. | 11.4M | 7 | 685K | #23.452 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | OVIMAR TRANS S.R.L.(you) | APLISENS SRL | EXTROME SRL | ATGAYA SRL | METAL-IUST IMPEX S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.5M | 10.4M | 9.9M | 12.8M | 11.3M |
| Profit | 751K | 899K | 90.4K | 4.3M | 38.9K |
| Margin | 6,7% | 8,6% | 0,9% | 33,2% | 0,3% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “OVIMAR TRANS S.R.L.”.