OVALORCONSTRUCT SRL
Revenue
1.7M
2024
Profit
6K
2024
Employees
5
2024
Margin
0,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
OVALORCONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CARAS-SEVERIN, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #8.188 la cifra de afaceri, #23.953 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- OVALORCONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CARAS-SEVERIN, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #8.188 la cifra de afaceri, #23.953 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CASERTYNA IMOBILIARE SRL | 1.7M | 5 | Construcții |
| PETRA PROD S.R.L. | 1.7M | 5 | Construcții |
| ACUBOND AG S.R.L. | 1.7M | 5 | Construcții |
| 2023 CONSTRUCT ADLER BAU S.R.L. | 1.7M | 5 | Construcții |
| TERMOGLAS COMPANY SRL | 1.7M | 5 | Construcții |
| ECOSYSTEMS SRL | 1.7M | 5 | Construcții |
| RZR SPECTRUM S.R.L. | 1.7M | 5 | Construcții |
| BACOSTA CONSTRUCT SRL | 1.7M | 5 | Construcții |
| AME CONSTRUCT S.R.L. | 1.7M | 5 | Construcții |
| ALI COMEXIM SRL | 1.7M | 5 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CARAS-SEVERIN
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.3%
- CA / angajat
- 343K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.7M
- Profit net
- 6K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.7M | 6K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la OVALORCONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- OVALORCONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 6K
- Rank RO
- #106.619
- CASERTYNA IMOBILIARE SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 20.7K
- Rank RO
- #106.698
- PETRA PROD S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 35.1K
- Rank RO
- #106.493
- ACUBOND AG S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 535K
- Rank RO
- #106.789
- 2023 CONSTRUCT ADLER BAU S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 475K
- Rank RO
- #106.409
- TERMOGLAS COMPANY SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 284K
- Rank RO
- #106.231
- ECOSYSTEMS SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 204K
- Rank RO
- #106.145
- RZR SPECTRUM S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 486K
- Rank RO
- #107.167
- BACOSTA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.5K
- Rank RO
- #107.322
- AME CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 623K
- Rank RO
- #105.869
- ALI COMEXIM SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #105.782
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| OVALORCONSTRUCT SRL(current) | 1.7M | 5 | 6K | #106.619 |
| CASERTYNA IMOBILIARE SRL | 1.7M | 5 | 20.7K | #106.698 |
| PETRA PROD S.R.L. | 1.7M | 5 | 35.1K | #106.493 |
| ACUBOND AG S.R.L. | 1.7M | 5 | 535K | #106.789 |
| 2023 CONSTRUCT ADLER BAU S.R.L. | 1.7M | 5 | 475K | #106.409 |
| TERMOGLAS COMPANY SRL | 1.7M | 5 | 284K | #106.231 |
| ECOSYSTEMS SRL | 1.7M | 5 | 204K | #106.145 |
| RZR SPECTRUM S.R.L. | 1.7M | 5 | 486K | #107.167 |
| BACOSTA CONSTRUCT SRL | 1.7M | 5 | 1.5K | #107.322 |
| AME CONSTRUCT S.R.L. | 1.7M | 5 | 623K | #105.869 |
| ALI COMEXIM SRL | 1.7M | 5 | 1.1M | #105.782 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | OVALORCONSTRUCT SRL(you) | CASERTYNA IMOBILIARE SRL | PETRA PROD S.R.L. | ACUBOND AG S.R.L. | 2023 CONSTRUCT ADLER BAU S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.7M | 1.7M | 1.7M | 1.7M | 1.7M |
| Profit | 6K | 20.7K | 35.1K | 535K | 475K |
| Margin | 0,3% | 1,2% | 2,0% | 31,3% | 27,6% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “OVALORCONSTRUCT SRL”.