OSIS FLUID SRL
Revenue
2.8M
2024
Profit
382K
2024
Employees
19
2024
Margin
13,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
OSIS FLUID SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 2.8M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.249 la cifra de afaceri, #1.291 la profit, #663 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- OSIS FLUID SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 2.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.249 la cifra de afaceri, #1.291 la profit, #663 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PASTELLA UTILAJE �I PAVAJE SRL | 2.8M | 19 | Construcții |
| CONSTAC TUBINSTAL SRL | 2.9M | 18 | Construcții |
| MEDRANO SRL | 2.6M | 22 | Construcții |
| GEIGER PROIECTE CONSTRUCTII S.R.L. | 2.8M | 17 | Construcții |
| SIAFF SRL | 2.8M | 17 | Construcții |
| DELTA SERV SRL | 2.9M | 17 | Construcții |
| CIPIADE CHRIS CONSTRUCT S.R.L. | 3.1M | 18 | Construcții |
| KINDERKABEL S.R.L. | 2.5M | 19 | Construcții |
| DEL VITA 2004 SRL | 3.6M | 20 | Construcții |
| GABLIN CONSTRUCT S.R.L. | 2.4M | 19 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 13.4%
- CA / angajat
- 150K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 8%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.8M
- Profit net
- 382K
- Angajați
- 19
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.8M | 382K | 19 |
Explore
Industry (CAEN 42)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la OSIS FLUID SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- OSIS FLUID SRL(current)
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 19
- Profit
- 382K
- Rank RO
- #71.026
- PASTELLA UTILAJE �I PAVAJE SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 19
- Profit
- -410K
- Rank RO
- #72.051
- CONSTAC TUBINSTAL SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 18
- Profit
- 46.1K
- Rank RO
- #70.735
- MEDRANO SRL
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 22
- Profit
- 64.4K
- Rank RO
- #76.424
- GEIGER PROIECTE CONSTRUCTII S.R.L.
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 17
- Profit
- -11.3M
- Rank RO
- #71.246
- SIAFF SRL
- Revenue
- 2.8M
- Employees
- 17
- Profit
- 674K
- Rank RO
- #71.896
- DELTA SERV SRL
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 17
- Profit
- 576K
- Rank RO
- #70.011
- CIPIADE CHRIS CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 18
- Profit
- 159K
- Rank RO
- #67.153
- KINDERKABEL S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 19
- Profit
- 57K
- Rank RO
- #78.773
- DEL VITA 2004 SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 20
- Profit
- -956K
- Rank RO
- #59.307
- GABLIN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 19
- Profit
- 738K
- Rank RO
- #80.675
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| OSIS FLUID SRL(current) | 2.8M | 19 | 382K | #71.026 |
| PASTELLA UTILAJE �I PAVAJE SRL | 2.8M | 19 | -410K | #72.051 |
| CONSTAC TUBINSTAL SRL | 2.9M | 18 | 46.1K | #70.735 |
| MEDRANO SRL | 2.6M | 22 | 64.4K | #76.424 |
| GEIGER PROIECTE CONSTRUCTII S.R.L. | 2.8M | 17 | -11.3M | #71.246 |
| SIAFF SRL | 2.8M | 17 | 674K | #71.896 |
| DELTA SERV SRL | 2.9M | 17 | 576K | #70.011 |
| CIPIADE CHRIS CONSTRUCT S.R.L. | 3.1M | 18 | 159K | #67.153 |
| KINDERKABEL S.R.L. | 2.5M | 19 | 57K | #78.773 |
| DEL VITA 2004 SRL | 3.6M | 20 | -956K | #59.307 |
| GABLIN CONSTRUCT S.R.L. | 2.4M | 19 | 738K | #80.675 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | OSIS FLUID SRL(you) | PASTELLA UTILAJE �I PAVAJE SRL | CONSTAC TUBINSTAL SRL | MEDRANO SRL | GEIGER PROIECTE CONSTRUCTII S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.8M | 2.8M | 2.9M | 2.6M | 2.8M |
| Profit | 382K | -410K | 46.1K | 64.4K | -11.3M |
| Margin | 13,4% | -14,6% | 1,6% | 2,5% | -397,0% |
| Employees | 19 | 19 | 18 | 22 | 17 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “OSIS FLUID SRL”.