ORTOSCAN S.R.L.
Revenue
219K
2024
Profit
148K
2024
Employees
1
2024
Margin
67,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ORTOSCAN S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în MEHEDINTI, având o cifră de afaceri de 219K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #12.473 la cifra de afaceri, #6.570 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 67.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ORTOSCAN S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în MEHEDINTI, având o cifră de afaceri de 219K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 67.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #12.473 la cifra de afaceri, #6.570 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 4.2× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BGM ROAD DESIGN S.R.L. | 221K | 1 | Activități profesionale |
| EFIPLAN CONSTRUCT S.R.L. | 233K | 1 | Activități profesionale |
| HERTOPOCAD SRL | 241K | 1 | Activități profesionale |
| GEO APICAD SRL | 197K | 1 | Activități profesionale |
| SACON SOFTCAD S.R.L.-D. | 219K | 1 | Activități profesionale |
| DDA ELECTRIC DESIGN S.R.L. | 219K | 1 | Activități profesionale |
| PAN CONSTRUCT S.R.L. | 219K | 1 | Activități profesionale |
| ACTIVE VIBE MANAGEMENT S.R.L. | 219K | 1 | Activități profesionale |
| ARHI TOUR SRL | 219K | 1 | Activități profesionale |
| SAFETY PROTECT SRL | 220K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MEHEDINTI
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 67.3%
- CA / angajat
- 219K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 41%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 219K
- Profit net
- 148K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 219K | 148K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ORTOSCAN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ORTOSCAN S.R.L.(current)
- Revenue
- 219K
- Employees
- 1
- Profit
- 148K
- Rank RO
- #371.231
- BGM ROAD DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 221K
- Employees
- 1
- Profit
- 127K
- Rank RO
- #369.406
- EFIPLAN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 233K
- Employees
- 1
- Profit
- 64.5K
- Rank RO
- #359.779
- HERTOPOCAD SRL
- Revenue
- 241K
- Employees
- 1
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #353.633
- GEO APICAD SRL
- Revenue
- 197K
- Employees
- 1
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #390.231
- SACON SOFTCAD S.R.L.-D.
- Revenue
- 219K
- Employees
- 1
- Profit
- 47K
- Rank RO
- #371.265
- DDA ELECTRIC DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 219K
- Employees
- 1
- Profit
- 56.8K
- Rank RO
- #371.178
- PAN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 219K
- Employees
- 1
- Profit
- 129K
- Rank RO
- #371.161
- ACTIVE VIBE MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 219K
- Employees
- 1
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #371.065
- ARHI TOUR SRL
- Revenue
- 219K
- Employees
- 1
- Profit
- -8K
- Rank RO
- #371.396
- SAFETY PROTECT SRL
- Revenue
- 220K
- Employees
- 1
- Profit
- 54.7K
- Rank RO
- #371.010
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ORTOSCAN S.R.L.(current) | 219K | 1 | 148K | #371.231 |
| BGM ROAD DESIGN S.R.L. | 221K | 1 | 127K | #369.406 |
| EFIPLAN CONSTRUCT S.R.L. | 233K | 1 | 64.5K | #359.779 |
| HERTOPOCAD SRL | 241K | 1 | 117K | #353.633 |
| GEO APICAD SRL | 197K | 1 | 143K | #390.231 |
| SACON SOFTCAD S.R.L.-D. | 219K | 1 | 47K | #371.265 |
| DDA ELECTRIC DESIGN S.R.L. | 219K | 1 | 56.8K | #371.178 |
| PAN CONSTRUCT S.R.L. | 219K | 1 | 129K | #371.161 |
| ACTIVE VIBE MANAGEMENT S.R.L. | 219K | 1 | 178K | #371.065 |
| ARHI TOUR SRL | 219K | 1 | -8K | #371.396 |
| SAFETY PROTECT SRL | 220K | 1 | 54.7K | #371.010 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ORTOSCAN S.R.L.(you) | BGM ROAD DESIGN S.R.L. | EFIPLAN CONSTRUCT S.R.L. | HERTOPOCAD SRL | GEO APICAD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 219K | 221K | 233K | 241K | 197K |
| Profit | 148K | 127K | 64.5K | 117K | 143K |
| Margin | 67,3% | 57,3% | 27,6% | 48,3% | 72,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ORTOSCAN S.R.L.”.