ORAR HDD SMART S.R.L.
Revenue
506K
2024
Profit
326K
2024
Employees
—
2024
Margin
64,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ORAR HDD SMART S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 506K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.545 la cifra de afaceri, #1.381 la profit, #4.097 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ORAR HDD SMART S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 506K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.545 la cifra de afaceri, #1.381 la profit, #4.097 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 9.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MENCONSULT SRL | 474K | 1 | Construcții |
| ONE CONSULTING AD S.R.L. | 550K | 1 | Construcții |
| TOPCAT YZO S.R.L. | 451K | 1 | Construcții |
| ONNY TELECOM DEVELOPMENT SRL | 446K | 1 | Construcții |
| GENERAL RENT CONSTRUCT S.R.L. | 504K | 1 | Construcții |
| GOLDBACH ENERGY S.R.L. | 503K | 1 | Construcții |
| GOKCE PROJECT MANAGEMENT SRL | 503K | 1 | Construcții |
| MANGO PAVSTONE S.R.L. | 501K | 1 | Construcții |
| TRAFIC LINE SERV S.R.L. | 512K | 1 | Construcții |
| INTERNATIONAL TOP COMMUNICATIONS ITC S.R.L. | 499K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 64.4%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 25%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 506K
- Profit net
- 326K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 506K | 326K | — |
Explore
Industry (CAEN 42)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ORAR HDD SMART S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ORAR HDD SMART S.R.L.(current)
- Revenue
- 506K
- Employees
- 0
- Profit
- 326K
- Rank RO
- #227.377
- MENCONSULT SRL
- Revenue
- 474K
- Employees
- 1
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #235.758
- ONE CONSULTING AD S.R.L.
- Revenue
- 550K
- Employees
- 1
- Profit
- 339K
- Rank RO
- #217.340
- TOPCAT YZO S.R.L.
- Revenue
- 451K
- Employees
- 1
- Profit
- 95K
- Rank RO
- #242.004
- ONNY TELECOM DEVELOPMENT SRL
- Revenue
- 446K
- Employees
- 1
- Profit
- 246K
- Rank RO
- #243.685
- GENERAL RENT CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 504K
- Employees
- 1
- Profit
- 69.8K
- Rank RO
- #227.881
- GOLDBACH ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 503K
- Employees
- 1
- Profit
- 122K
- Rank RO
- #228.183
- GOKCE PROJECT MANAGEMENT SRL
- Revenue
- 503K
- Employees
- 1
- Profit
- 372K
- Rank RO
- #228.201
- MANGO PAVSTONE S.R.L.
- Revenue
- 501K
- Employees
- 1
- Profit
- 389K
- Rank RO
- #228.690
- TRAFIC LINE SERV S.R.L.
- Revenue
- 512K
- Employees
- 1
- Profit
- 255K
- Rank RO
- #225.839
- INTERNATIONAL TOP COMMUNICATIONS ITC S.R.L.
- Revenue
- 499K
- Employees
- 1
- Profit
- 144K
- Rank RO
- #229.001
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ORAR HDD SMART S.R.L.(current) | 506K | 0 | 326K | #227.377 |
| MENCONSULT SRL | 474K | 1 | 143K | #235.758 |
| ONE CONSULTING AD S.R.L. | 550K | 1 | 339K | #217.340 |
| TOPCAT YZO S.R.L. | 451K | 1 | 95K | #242.004 |
| ONNY TELECOM DEVELOPMENT SRL | 446K | 1 | 246K | #243.685 |
| GENERAL RENT CONSTRUCT S.R.L. | 504K | 1 | 69.8K | #227.881 |
| GOLDBACH ENERGY S.R.L. | 503K | 1 | 122K | #228.183 |
| GOKCE PROJECT MANAGEMENT SRL | 503K | 1 | 372K | #228.201 |
| MANGO PAVSTONE S.R.L. | 501K | 1 | 389K | #228.690 |
| TRAFIC LINE SERV S.R.L. | 512K | 1 | 255K | #225.839 |
| INTERNATIONAL TOP COMMUNICATIONS ITC S.R.L. | 499K | 1 | 144K | #229.001 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ORAR HDD SMART S.R.L.(you) | MENCONSULT SRL | ONE CONSULTING AD S.R.L. | TOPCAT YZO S.R.L. | ONNY TELECOM DEVELOPMENT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 506K | 474K | 550K | 451K | 446K |
| Profit | 326K | 143K | 339K | 95K | 246K |
| Margin | 64,4% | 30,1% | 61,6% | 21,1% | 55,1% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ORAR HDD SMART S.R.L.”.