Revenue

343K

2024

Profit

45.2K

2024

Employees

1

2024

Margin

13,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

OPTICA NOUA S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 343K lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #39.221 la cifra de afaceri, #25.001 la profit, #35.168 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
OPTICA NOUA S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 343K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.1%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #39.221 la cifra de afaceri, #25.001 la profit, #35.168 la număr angajați din 130.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#39.221 din 130.296 companii

Top 30.1%

Vezi clasamentul

După profit

#25.001 din 130.296 companii

Top 19.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#35.168 din 130.296 companii

Top 27.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3M lei
Marjă medie
3.7%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri343K lei vs medie industrie 3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit13.1% vs medie industrie 3.7%

Compania este 3.6× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024

Industry size

389B

RON revenue

Total companies

130.296

Total employees

418.868

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
BIA-PIT EXCLUSIV SRL344K1Comerț cu amănuntul
MAGAZIN ONLINE PENTRU CASA S.R.L.345K1Comerț cu amănuntul
LUXOR SHOP S.R.L.342K1Comerț cu amănuntul
ALEX & IULIAN IMPEX SRL342K1Comerț cu amănuntul
93 ARIEL COM S.R.L.345K1Comerț cu amănuntul
DELTA UNION S.R.L.346K1Comerț cu amănuntul
TUSBA COMIMPEX SRL346K1Comerț cu amănuntul
BYA-SYM MARKET S.R.L.341K1Comerț cu amănuntul
HAI LA TANTI MARICICA S.R.L.347K1Comerț cu amănuntul
SMART SHOP EXPRESS S.R.L.340K1Comerț cu amănuntul

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
13.1%
CA / angajat
344K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 31%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    343K
    Profit net
    45.2K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la OPTICA NOUA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricOPTICA NOUA S.R.L.(you)BIA-PIT EXCLUSIV SRLMAGAZIN ONLINE PENTRU CASA S.R.L.LUXOR SHOP S.R.L.ALEX & IULIAN IMPEX SRL
Revenue
343K
344K
345K
342K
342K
Profit
45.2K
27.6K
-30.5K
24.1K
30.1K
Margin
13,1%
8,0%
-8,9%
7,0%
8,8%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “OPTICA NOUA S.R.L.”.