OPTICA BRELIAN S.R.L.
Revenue
3.5M
2024
Profit
740K
2024
Employees
5
2024
Margin
21,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
OPTICA BRELIAN S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 3.5M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #7.603 la cifra de afaceri, #2.367 la profit, #9.846 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- OPTICA BRELIAN S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 3.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #7.603 la cifra de afaceri, #2.367 la profit, #9.846 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 5.7× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DYA-GIANA SRL | 3.5M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| BEZELINI S.R.L. | 3.5M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| BIOAGRO PEST S.R.L. | 3.5M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| VEST TURKISH BEE SRL | 3.6M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| DARIFARM SRL | 3.6M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| NVP FRUCT S.R.L. | 3.4M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| LOLITTA SRL | 3.4M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| LA M�D�U MIXT S.R.L. | 3.7M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| EL PASSO AMIGO S.R.L. | 3.7M | 5 | Comerț cu amănuntul |
| CENTRUL DE TERMOPANE �I IZOLA�II S.R.L. | 3.2M | 5 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 21.0%
- CA / angajat
- 705K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.5M
- Profit net
- 740K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.5M | 740K | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la OPTICA BRELIAN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- OPTICA BRELIAN S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 740K
- Rank RO
- #60.711
- DYA-GIANA SRL
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 63.3K
- Rank RO
- #60.638
- BEZELINI S.R.L.
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #60.617
- BIOAGRO PEST S.R.L.
- Revenue
- 3.5M
- Employees
- 5
- Profit
- 7.1K
- Rank RO
- #61.051
- VEST TURKISH BEE SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 286K
- Rank RO
- #60.368
- DARIFARM SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 5
- Profit
- -170K
- Rank RO
- #60.067
- NVP FRUCT S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 335K
- Rank RO
- #61.919
- LOLITTA SRL
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 28.4K
- Rank RO
- #62.052
- LA M�D�U MIXT S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 5
- Profit
- -102K
- Rank RO
- #58.834
- EL PASSO AMIGO S.R.L.
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 5
- Profit
- 202K
- Rank RO
- #58.779
- CENTRUL DE TERMOPANE �I IZOLA�II S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 5
- Profit
- -439K
- Rank RO
- #65.218
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| OPTICA BRELIAN S.R.L.(current) | 3.5M | 5 | 740K | #60.711 |
| DYA-GIANA SRL | 3.5M | 5 | 63.3K | #60.638 |
| BEZELINI S.R.L. | 3.5M | 5 | 104K | #60.617 |
| BIOAGRO PEST S.R.L. | 3.5M | 5 | 7.1K | #61.051 |
| VEST TURKISH BEE SRL | 3.6M | 5 | 286K | #60.368 |
| DARIFARM SRL | 3.6M | 5 | -170K | #60.067 |
| NVP FRUCT S.R.L. | 3.4M | 5 | 335K | #61.919 |
| LOLITTA SRL | 3.4M | 5 | 28.4K | #62.052 |
| LA M�D�U MIXT S.R.L. | 3.7M | 5 | -102K | #58.834 |
| EL PASSO AMIGO S.R.L. | 3.7M | 5 | 202K | #58.779 |
| CENTRUL DE TERMOPANE �I IZOLA�II S.R.L. | 3.2M | 5 | -439K | #65.218 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | OPTICA BRELIAN S.R.L.(you) | DYA-GIANA SRL | BEZELINI S.R.L. | BIOAGRO PEST S.R.L. | VEST TURKISH BEE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.5M | 3.5M | 3.5M | 3.5M | 3.6M |
| Profit | 740K | 63.3K | 104K | 7.1K | 286K |
| Margin | 21,0% | 1,8% | 3,0% | 0,2% | 8,1% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “OPTICA BRELIAN S.R.L.”.