OMEGA PRODCOM SA
Revenue
76.2K
2024
Profit
1.4M
2024
Employees
—
2024
Margin
71,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
OMEGA PRODCOM SA este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 76.2K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #625 la cifra de afaceri, #138 la profit, #2.514 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 71.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- OMEGA PRODCOM SA este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 76.2K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 71.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #625 la cifra de afaceri, #138 la profit, #2.514 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 8.5× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OLAREMUS SRL | 2M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| UNITERM IA�I SRL | 2M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| BCA PREFAB SRL | 2M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| BTC GLASS DESIGN SRL | 2.1M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| RESING PREST SRL | 2.1M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| EDOARDO DESIGN SRL | 2.1M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| TRUCK STEF BETON S.R.L. | 1.9M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| C&R CUT SRL | 2.2M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| DAV KIR ALEX S.R.L. | 1.8M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| AMABET STRUCTURES S.R.L. | 1.7M | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 71.9%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 76.2K
- Profit net
- 1.4M
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 76.2K | 1.4M | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la OMEGA PRODCOM SA — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- OMEGA PRODCOM SA(current)
- Revenue
- 76.2K
- Employees
- 0
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #94.976
- OLAREMUS SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 1
- Profit
- 195K
- Rank RO
- #94.255
- UNITERM IA�I SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 1
- Profit
- 157K
- Rank RO
- #95.851
- BCA PREFAB SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 1
- Profit
- -131K
- Rank RO
- #96.352
- BTC GLASS DESIGN SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 130K
- Rank RO
- #92.856
- RESING PREST SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 628K
- Rank RO
- #91.621
- EDOARDO DESIGN SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 1
- Profit
- -8.2M
- Rank RO
- #91.297
- TRUCK STEF BETON S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 10.1K
- Rank RO
- #100.388
- C&R CUT SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 35.2K
- Rank RO
- #87.528
- DAV KIR ALEX S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 707K
- Rank RO
- #104.380
- AMABET STRUCTURES S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 448K
- Rank RO
- #105.395
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| OMEGA PRODCOM SA(current) | 76.2K | 0 | 1.4M | #94.976 |
| OLAREMUS SRL | 2M | 1 | 195K | #94.255 |
| UNITERM IA�I SRL | 2M | 1 | 157K | #95.851 |
| BCA PREFAB SRL | 2M | 1 | -131K | #96.352 |
| BTC GLASS DESIGN SRL | 2.1M | 1 | 130K | #92.856 |
| RESING PREST SRL | 2.1M | 1 | 628K | #91.621 |
| EDOARDO DESIGN SRL | 2.1M | 1 | -8.2M | #91.297 |
| TRUCK STEF BETON S.R.L. | 1.9M | 1 | 10.1K | #100.388 |
| C&R CUT SRL | 2.2M | 1 | 35.2K | #87.528 |
| DAV KIR ALEX S.R.L. | 1.8M | 1 | 707K | #104.380 |
| AMABET STRUCTURES S.R.L. | 1.7M | 1 | 448K | #105.395 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | OMEGA PRODCOM SA(you) | OLAREMUS SRL | UNITERM IA�I SRL | BCA PREFAB SRL | BTC GLASS DESIGN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 76.2K | 2M | 2M | 2M | 2.1M |
| Profit | 1.4M | 195K | 157K | -131K | 130K |
| Margin | 71,9% | 9,6% | 7,9% | -6,6% | 6,2% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “OMEGA PRODCOM SA”.