OANCEA FOREST TRANS SRL
Revenue
1.8M
2024
Profit
1.2M
2024
Employees
6
2024
Margin
68,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
OANCEA FOREST TRANS SRL este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #948 la cifra de afaceri, #93 la profit, #796 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 68.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- OANCEA FOREST TRANS SRL este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 68.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #948 la cifra de afaceri, #93 la profit, #796 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 15.0× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ASF WOOD S.R.L. | 1.6M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| OVEDEX INVEST S.R.L. | 1.8M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ROVIANA FOREST 2002 SRL | 1.8M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| BUIONA SRL | 1.8M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| EXPLOCOSMAD S.R.L. | 1.8M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| SILVA EXPERT SOLUTION S.R.L. | 1.9M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| VALNELDIM SRL | 1.9M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| CARMO FOREST PREST SRL | 1.8M | 5 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| TOTAL VOLUM S.R.L. | 1.7M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ALEX & CARMINA S.R.L. | 1.7M | 6 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 68.4%
- CA / angajat
- 304K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 1.2M
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 1.2M | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la OANCEA FOREST TRANS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- OANCEA FOREST TRANS SRL(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #102.211
- ASF WOOD S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- -208K
- Rank RO
- #112.858
- OVEDEX INVEST S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 828K
- Rank RO
- #102.394
- ROVIANA FOREST 2002 SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 184 lei
- Rank RO
- #102.926
- BUIONA SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- -193K
- Rank RO
- #104.081
- EXPLOCOSMAD S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 140K
- Rank RO
- #104.089
- SILVA EXPERT SOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #99.915
- VALNELDIM SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 349K
- Rank RO
- #99.725
- CARMO FOREST PREST SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 28.7K
- Rank RO
- #101.297
- TOTAL VOLUM S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 538K
- Rank RO
- #106.346
- ALEX & CARMINA S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 19.8K
- Rank RO
- #106.451
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| OANCEA FOREST TRANS SRL(current) | 1.8M | 6 | 1.2M | #102.211 |
| ASF WOOD S.R.L. | 1.6M | 6 | -208K | #112.858 |
| OVEDEX INVEST S.R.L. | 1.8M | 6 | 828K | #102.394 |
| ROVIANA FOREST 2002 SRL | 1.8M | 6 | 184 lei | #102.926 |
| BUIONA SRL | 1.8M | 6 | -193K | #104.081 |
| EXPLOCOSMAD S.R.L. | 1.8M | 6 | 140K | #104.089 |
| SILVA EXPERT SOLUTION S.R.L. | 1.9M | 6 | 1.5M | #99.915 |
| VALNELDIM SRL | 1.9M | 6 | 349K | #99.725 |
| CARMO FOREST PREST SRL | 1.8M | 5 | 28.7K | #101.297 |
| TOTAL VOLUM S.R.L. | 1.7M | 6 | 538K | #106.346 |
| ALEX & CARMINA S.R.L. | 1.7M | 6 | 19.8K | #106.451 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | OANCEA FOREST TRANS SRL(you) | ASF WOOD S.R.L. | OVEDEX INVEST S.R.L. | ROVIANA FOREST 2002 SRL | BUIONA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 1.6M | 1.8M | 1.8M | 1.8M |
| Profit | 1.2M | -208K | 828K | 184 lei | -193K |
| Margin | 68,4% | -13,2% | 45,5% | 0,0% | -10,8% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “OANCEA FOREST TRANS SRL”.