OANA CONSTRUCT SRL
Revenue
200K
2024
Profit
5.8K
2024
Employees
2
2024
Margin
2,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
OANA CONSTRUCT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 200K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #18.519 la cifra de afaceri, #19.692 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- OANA CONSTRUCT SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în GIURGIU, având o cifră de afaceri de 200K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #18.519 la cifra de afaceri, #19.692 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PROFAST INSTALL SERVICE S.R.L. | 210K | 2 | Construcții |
| DINAMIC ADP CONSTRUCT SRL | 219K | 2 | Construcții |
| VERSA INTERIOARE SRL | 227K | 2 | Construcții |
| ANA&LUCIANA CONSTRUCT S.R.L. | 176K | 2 | Construcții |
| TEAM ELEVATOR EXPERT S.R.L. | 228K | 2 | Construcții |
| PAUL TARANGOI SRL | 176K | 2 | Construcții |
| ELECTROSERV PREMIUM SRL | 200K | 2 | Construcții |
| RAPCIUC CONSTRUCT SRL | 200K | 2 | Construcții |
| DAN GRANIT S.R.L. | 200K | 2 | Construcții |
| DARASAR TENCUIELI S.R.L. | 200K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GIURGIU
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.9%
- CA / angajat
- 100K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 43%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 200K
- Profit net
- 5.8K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 200K | 5.8K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la OANA CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- OANA CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 200K
- Employees
- 2
- Profit
- 5.8K
- Rank RO
- #387.117
- PROFAST INSTALL SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 210K
- Employees
- 2
- Profit
- 29.6K
- Rank RO
- #378.665
- DINAMIC ADP CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 219K
- Employees
- 2
- Profit
- -82.2K
- Rank RO
- #371.719
- VERSA INTERIOARE SRL
- Revenue
- 227K
- Employees
- 2
- Profit
- 11.7K
- Rank RO
- #365.200
- ANA&LUCIANA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 176K
- Employees
- 2
- Profit
- 44.1K
- Rank RO
- #408.082
- TEAM ELEVATOR EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 228K
- Employees
- 2
- Profit
- 49.1K
- Rank RO
- #364.195
- PAUL TARANGOI SRL
- Revenue
- 176K
- Employees
- 2
- Profit
- -13K
- Rank RO
- #408.720
- ELECTROSERV PREMIUM SRL
- Revenue
- 200K
- Employees
- 2
- Profit
- 32.2K
- Rank RO
- #387.171
- RAPCIUC CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 200K
- Employees
- 2
- Profit
- 26.7K
- Rank RO
- #387.199
- DAN GRANIT S.R.L.
- Revenue
- 200K
- Employees
- 2
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #387.211
- DARASAR TENCUIELI S.R.L.
- Revenue
- 200K
- Employees
- 2
- Profit
- -185K
- Rank RO
- #387.211
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| OANA CONSTRUCT SRL(current) | 200K | 2 | 5.8K | #387.117 |
| PROFAST INSTALL SERVICE S.R.L. | 210K | 2 | 29.6K | #378.665 |
| DINAMIC ADP CONSTRUCT SRL | 219K | 2 | -82.2K | #371.719 |
| VERSA INTERIOARE SRL | 227K | 2 | 11.7K | #365.200 |
| ANA&LUCIANA CONSTRUCT S.R.L. | 176K | 2 | 44.1K | #408.082 |
| TEAM ELEVATOR EXPERT S.R.L. | 228K | 2 | 49.1K | #364.195 |
| PAUL TARANGOI SRL | 176K | 2 | -13K | #408.720 |
| ELECTROSERV PREMIUM SRL | 200K | 2 | 32.2K | #387.171 |
| RAPCIUC CONSTRUCT SRL | 200K | 2 | 26.7K | #387.199 |
| DAN GRANIT S.R.L. | 200K | 2 | 103K | #387.211 |
| DARASAR TENCUIELI S.R.L. | 200K | 2 | -185K | #387.211 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | OANA CONSTRUCT SRL(you) | PROFAST INSTALL SERVICE S.R.L. | DINAMIC ADP CONSTRUCT SRL | VERSA INTERIOARE SRL | ANA&LUCIANA CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 200K | 210K | 219K | 227K | 176K |
| Profit | 5.8K | 29.6K | -82.2K | 11.7K | 44.1K |
| Margin | 2,9% | 14,1% | -37,6% | 5,2% | 25,0% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “OANA CONSTRUCT SRL”.