Revenue

20.1M

2024

Profit

4.1M

2024

Employees

7

2024

Margin

20,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

NUODERM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 20.1M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #1.200 la cifra de afaceri, #284 la profit, #6.720 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
NUODERM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 20.1M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.0%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #1.200 la cifra de afaceri, #284 la profit, #6.720 la număr angajați din 130.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.200 din 130.296 companii

Top 0.9%

Vezi clasamentul

După profit

#284 din 130.296 companii

Top 0.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#6.720 din 130.296 companii

Top 5.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3M lei
Marjă medie
3.7%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri20.1M lei vs medie industrie 3M lei

Compania este 6.7× față de media industriei

Marjă profit20.0% vs medie industrie 3.7%

Compania este 5.5× față de media industriei

Angajați7 vs medie industrie 3

Compania este 2.2× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024

Industry size

389B

RON revenue

Total companies

130.296

Total employees

418.868

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
OUTFIT TECHNOLOGIES S.R.L.20.3M7Comerț cu amănuntul
FARMACIA FULBOG SRL21.1M7Comerț cu amănuntul
CASHMEREAROMA S.R.L.17.8M7Comerț cu amănuntul
REMEDIA FARM S.R.L.20.3M7Comerț cu amănuntul
AGRO SORI-STAR SRL20.1M7Comerț cu amănuntul
STOMATER SERV COM SRL21M7Comerț cu amănuntul
3M INTERSERV GRUP S.R.L.19.7M7Comerț cu amănuntul
ITALIAN FASHION MOOD SRL19.2M8Comerț cu amănuntul
SEE SRL21.5M7Comerț cu amănuntul
VITABOLIC SRL18.9M7Comerț cu amănuntul

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
20.0%
CA / angajat
2.9M
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    20.1M
    Profit net
    4.1M
    Angajați
    7

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la NUODERM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricNUODERM S.R.L.(you)OUTFIT TECHNOLOGIES S.R.L.FARMACIA FULBOG SRLCASHMEREAROMA S.R.L.REMEDIA FARM S.R.L.
Revenue
20.1M
20.3M
21.1M
17.8M
20.3M
Profit
4.1M
687K
521K
3.1M
1.3M
Margin
20,0%
3,4%
2,5%
17,4%
6,2%
Employees
7
7
7
7
7
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “NUODERM S.R.L.”.