NOVAVET S.R.L.
Revenue
224K
2024
Profit
113K
2024
Employees
5
2024
Margin
50,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NOVAVET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 224K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.164 la cifra de afaceri, #722 la profit, #284 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 50.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NOVAVET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 224K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 50.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.164 la cifra de afaceri, #722 la profit, #284 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 6.0× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SANROVET DUO SRL | 238K | 5 | Activități profesionale |
| NOVET CENTER S.R.L. | 249K | 5 | Activități profesionale |
| DARISVET SRL | 264K | 5 | Activități profesionale |
| SANVET DUMENI S.R.L. | 266K | 5 | Activități profesionale |
| ASIVET SRL | 230K | 6 | Activități profesionale |
| IRIMIE DOIVET S.R.L. | 222K | 4 | Activități profesionale |
| NASKRET SRL | 222K | 4 | Activități profesionale |
| �ULEA VET S.R.L. | 219K | 4 | Activități profesionale |
| ALLE VET CENTER S.R.L. | 295K | 5 | Activități profesionale |
| UPSBOG VET S.R.L. | 295K | 5 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VASLUI
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 50.4%
- CA / angajat
- 44.9K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 41%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 224K
- Profit net
- 113K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 224K | 113K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 75)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NOVAVET S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NOVAVET S.R.L.(current)
- Revenue
- 224K
- Employees
- 5
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #366.978
- SANROVET DUO SRL
- Revenue
- 238K
- Employees
- 5
- Profit
- 63.8K
- Rank RO
- #355.912
- NOVET CENTER S.R.L.
- Revenue
- 249K
- Employees
- 5
- Profit
- -79.6K
- Rank RO
- #347.933
- DARISVET SRL
- Revenue
- 264K
- Employees
- 5
- Profit
- 7.6K
- Rank RO
- #336.444
- SANVET DUMENI S.R.L.
- Revenue
- 266K
- Employees
- 5
- Profit
- -21.6K
- Rank RO
- #335.224
- ASIVET SRL
- Revenue
- 230K
- Employees
- 6
- Profit
- -49.3K
- Rank RO
- #362.711
- IRIMIE DOIVET S.R.L.
- Revenue
- 222K
- Employees
- 4
- Profit
- 12K
- Rank RO
- #368.725
- NASKRET SRL
- Revenue
- 222K
- Employees
- 4
- Profit
- 8.9K
- Rank RO
- #368.852
- �ULEA VET S.R.L.
- Revenue
- 219K
- Employees
- 4
- Profit
- -58.5K
- Rank RO
- #371.447
- ALLE VET CENTER S.R.L.
- Revenue
- 295K
- Employees
- 5
- Profit
- 1.2K
- Rank RO
- #307.268
- UPSBOG VET S.R.L.
- Revenue
- 295K
- Employees
- 5
- Profit
- 6K
- Rank RO
- #306.842
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NOVAVET S.R.L.(current) | 224K | 5 | 113K | #366.978 |
| SANROVET DUO SRL | 238K | 5 | 63.8K | #355.912 |
| NOVET CENTER S.R.L. | 249K | 5 | -79.6K | #347.933 |
| DARISVET SRL | 264K | 5 | 7.6K | #336.444 |
| SANVET DUMENI S.R.L. | 266K | 5 | -21.6K | #335.224 |
| ASIVET SRL | 230K | 6 | -49.3K | #362.711 |
| IRIMIE DOIVET S.R.L. | 222K | 4 | 12K | #368.725 |
| NASKRET SRL | 222K | 4 | 8.9K | #368.852 |
| �ULEA VET S.R.L. | 219K | 4 | -58.5K | #371.447 |
| ALLE VET CENTER S.R.L. | 295K | 5 | 1.2K | #307.268 |
| UPSBOG VET S.R.L. | 295K | 5 | 6K | #306.842 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NOVAVET S.R.L.(you) | SANROVET DUO SRL | NOVET CENTER S.R.L. | DARISVET SRL | SANVET DUMENI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 224K | 238K | 249K | 264K | 266K |
| Profit | 113K | 63.8K | -79.6K | 7.6K | -21.6K |
| Margin | 50,4% | 26,8% | -32,0% | 2,9% | -8,1% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NOVAVET S.R.L.”.