Revenue

314K

2024

Profit

18.9K

2024

Employees

7

2024

Margin

6,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

NOV ELECTRO CONS S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în CARAS-SEVERIN, având o cifră de afaceri de 314K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #13.784 la cifra de afaceri, #16.447 la profit, #3.891 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
NOV ELECTRO CONS S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în CARAS-SEVERIN, având o cifră de afaceri de 314K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.0%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #13.784 la cifra de afaceri, #16.447 la profit, #3.891 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#13.784 din 39.568 companii

Top 34.8%

Vezi clasamentul

După profit

#16.447 din 39.568 companii

Top 41.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.891 din 39.568 companii

Top 9.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri314K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit6.0% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.5× față de media industriei

Angajați7 vs medie industrie 4

Compania este 1.9× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MELKAN CONS S.R.L.316K7Construcții
GAZ INSTAL SRL306K7Construcții
FLORIS SERVCOM SRL306K7Construcții
CERTORENT S.R.L.300K7Construcții
TEHNIK TINO MOB S.R.L.334K7Construcții
Vio Stal Construct SRL295K7Construcții
DAN SERV PRELUCRARE S.R.L.348K7Construcții
TOTAL FLUID CONSTRUCT S.R.L.270K7Construcții
ELGAZ SRL370K7Construcții
ADCA WOOD SERVICES S.R.L.371K7Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
6.0%
CA / angajat
44.9K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 32%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    314K
    Profit net
    18.9K
    Angajați
    7

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la NOV ELECTRO CONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricNOV ELECTRO CONS S.R.L.(you)MELKAN CONS S.R.L.GAZ INSTAL SRLFLORIS SERVCOM SRLCERTORENT S.R.L.
Revenue
314K
316K
306K
306K
300K
Profit
18.9K
-290K
-357K
-143K
-221K
Margin
6,0%
-91,6%
-116,8%
-46,7%
-73,7%
Employees
7
7
7
7
7
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “NOV ELECTRO CONS S.R.L.”.