NOBASCOM CONSTRUCT SRL
Revenue
8.9M
2024
Profit
366K
2024
Employees
13
2024
Margin
3,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NOBASCOM CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 8.9M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #270 la cifra de afaceri, #354 la profit, #385 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NOBASCOM CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 8.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #270 la cifra de afaceri, #354 la profit, #385 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| KONKRET LINE SRL | 10.2M | 13 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SILICA RO SRL | 9M | 13 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| KAMEN PAZIN SRL | 9M | 13 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| HEBACONS SOVATA S.R.L. | 8.8M | 13 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| TCM FILER FACTORY SRL | 11.1M | 13 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MULTIBET TRANSILVANIA SRL | 10.2M | 12 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| INTER PAB S.R.L. | 10.2M | 12 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| TERMINAL CIMENT ARAD S.R.L. | 10.4M | 14 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CLASS BETON S.R.L. | 9.4M | 11 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| GLAR CONSTRUC�II INDUSTRIALE SRL | 11.2M | 12 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.8%
- CA / angajat
- 751K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.9M
- Profit net
- 366K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.9M | 366K | 13 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NOBASCOM CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NOBASCOM CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 366K
- Rank RO
- #26.501
- KONKRET LINE SRL
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 13
- Profit
- 496K
- Rank RO
- #25.470
- SILICA RO SRL
- Revenue
- 9M
- Employees
- 13
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #28.290
- KAMEN PAZIN SRL
- Revenue
- 9M
- Employees
- 13
- Profit
- -418K
- Rank RO
- #28.394
- HEBACONS SOVATA S.R.L.
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 419K
- Rank RO
- #28.906
- TCM FILER FACTORY SRL
- Revenue
- 11.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #23.894
- MULTIBET TRANSILVANIA SRL
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 1.4K
- Rank RO
- #25.565
- INTER PAB S.R.L.
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 983K
- Rank RO
- #25.526
- TERMINAL CIMENT ARAD S.R.L.
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 14
- Profit
- 185K
- Rank RO
- #25.220
- CLASS BETON S.R.L.
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 11
- Profit
- 43.5K
- Rank RO
- #27.281
- GLAR CONSTRUC�II INDUSTRIALE SRL
- Revenue
- 11.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 154K
- Rank RO
- #23.659
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NOBASCOM CONSTRUCT SRL(current) | 8.9M | 13 | 366K | #26.501 |
| KONKRET LINE SRL | 10.2M | 13 | 496K | #25.470 |
| SILICA RO SRL | 9M | 13 | 2M | #28.290 |
| KAMEN PAZIN SRL | 9M | 13 | -418K | #28.394 |
| HEBACONS SOVATA S.R.L. | 8.8M | 13 | 419K | #28.906 |
| TCM FILER FACTORY SRL | 11.1M | 13 | 1.4M | #23.894 |
| MULTIBET TRANSILVANIA SRL | 10.2M | 12 | 1.4K | #25.565 |
| INTER PAB S.R.L. | 10.2M | 12 | 983K | #25.526 |
| TERMINAL CIMENT ARAD S.R.L. | 10.4M | 14 | 185K | #25.220 |
| CLASS BETON S.R.L. | 9.4M | 11 | 43.5K | #27.281 |
| GLAR CONSTRUC�II INDUSTRIALE SRL | 11.2M | 12 | 154K | #23.659 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NOBASCOM CONSTRUCT SRL(you) | KONKRET LINE SRL | SILICA RO SRL | KAMEN PAZIN SRL | HEBACONS SOVATA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.9M | 10.2M | 9M | 9M | 8.8M |
| Profit | 366K | 496K | 2M | -418K | 419K |
| Margin | 3,8% | 4,8% | 22,3% | -4,7% | 4,8% |
| Employees | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NOBASCOM CONSTRUCT SRL”.