NKU ELECTROCLIMA SERV SRL
Revenue
1.5M
2024
Profit
66.9K
2024
Employees
4
2024
Margin
4,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NKU ELECTROCLIMA SERV SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.369 la cifra de afaceri, #11.049 la profit, #6.475 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NKU ELECTROCLIMA SERV SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #5.369 la cifra de afaceri, #11.049 la profit, #6.475 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.1× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MASTER HEAT CONSTRUCT S.R.L. | 1.5M | 4 | Construcții |
| ECONS SERVICII EDILITARE S.R.L. | 1.5M | 4 | Construcții |
| BAER INSTAL S.R.L. | 1.5M | 4 | Construcții |
| ALMONT - SERVICE S.R.L. | 1.4M | 4 | Construcții |
| GER INSTAL S.R.L. | 1.4M | 4 | Construcții |
| MONTANA LEMN DESIGN S.R.L. | 1.4M | 4 | Construcții |
| IDEAL MARISAND S.R.L. | 1.4M | 4 | Construcții |
| MR. INSULATION S.R.L. | 1.5M | 4 | Construcții |
| KIPER CLAU CONSTRUCT S.R.L. | 1.5M | 4 | Construcții |
| RADU ELECTRIC SERVICE S.R.L. | 1.5M | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.4%
- CA / angajat
- 380K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- 66.9K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | 66.9K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NKU ELECTROCLIMA SERV SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NKU ELECTROCLIMA SERV SRL(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 66.9K
- Rank RO
- #116.107
- MASTER HEAT CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 276K
- Rank RO
- #116.139
- ECONS SERVICII EDILITARE S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 480K
- Rank RO
- #117.310
- BAER INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 338K
- Rank RO
- #118.151
- ALMONT - SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 320K
- Rank RO
- #121.885
- GER INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 859K
- Rank RO
- #123.575
- MONTANA LEMN DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 4
- Profit
- -14.5K
- Rank RO
- #123.811
- IDEAL MARISAND S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 23K
- Rank RO
- #125.341
- MR. INSULATION S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 864K
- Rank RO
- #116.286
- KIPER CLAU CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 477K
- Rank RO
- #115.924
- RADU ELECTRIC SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 227K
- Rank RO
- #116.422
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NKU ELECTROCLIMA SERV SRL(current) | 1.5M | 4 | 66.9K | #116.107 |
| MASTER HEAT CONSTRUCT S.R.L. | 1.5M | 4 | 276K | #116.139 |
| ECONS SERVICII EDILITARE S.R.L. | 1.5M | 4 | 480K | #117.310 |
| BAER INSTAL S.R.L. | 1.5M | 4 | 338K | #118.151 |
| ALMONT - SERVICE S.R.L. | 1.4M | 4 | 320K | #121.885 |
| GER INSTAL S.R.L. | 1.4M | 4 | 859K | #123.575 |
| MONTANA LEMN DESIGN S.R.L. | 1.4M | 4 | -14.5K | #123.811 |
| IDEAL MARISAND S.R.L. | 1.4M | 4 | 23K | #125.341 |
| MR. INSULATION S.R.L. | 1.5M | 4 | 864K | #116.286 |
| KIPER CLAU CONSTRUCT S.R.L. | 1.5M | 4 | 477K | #115.924 |
| RADU ELECTRIC SERVICE S.R.L. | 1.5M | 4 | 227K | #116.422 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NKU ELECTROCLIMA SERV SRL(you) | MASTER HEAT CONSTRUCT S.R.L. | ECONS SERVICII EDILITARE S.R.L. | BAER INSTAL S.R.L. | ALMONT - SERVICE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 1.5M | 1.5M | 1.5M | 1.4M |
| Profit | 66.9K | 276K | 480K | 338K | 320K |
| Margin | 4,4% | 18,2% | 32,1% | 22,9% | 22,7% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NKU ELECTROCLIMA SERV SRL”.