Revenue

538K

2024

Profit

164K

2024

Employees

1

2024

Margin

28,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

NIVEX SRL este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 538K lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #5.981 la cifra de afaceri, #5.590 la profit, #4.681 la număr angajați din 32.685 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
NIVEX SRL este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 538K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.0%.
Poziție în industrie
În industria de Imobiliare (România), compania este #5.981 la cifra de afaceri, #5.590 la profit, #4.681 la număr angajați din 32.685 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.981 din 32.685 companii

Top 18.3%

Vezi clasamentul

După profit

#5.590 din 32.685 companii

Top 17.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#4.681 din 32.685 companii

Top 14.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.1M lei
Marjă medie
14.5%
Angajați medie
1

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri538K lei vs medie industrie 1.1M lei

Compania este 0.5× față de media industriei

Marjă profit28.0% vs medie industrie 14.5%

Compania este 1.9× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 1

Compania este 0.8× față de media industriei

Industry intelligence

Imobiliare (CAEN 68) — 2024

Industry size

36.4B

RON revenue

Total companies

32.685

Total employees

43.080

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CITY RISE DEVELOPMENT S.R.L.582K1Imobiliare
ZOILOS INVESTITII SRL582K1Imobiliare
GLOBAL LAND INVEST SRL582K1Imobiliare
GOLDEN LYNX INVESTMENTS S.R.L.582K1Imobiliare
AZMAN COMPANY IMPEX S.R.L.581K1Imobiliare
BUSINESS POINT CONSULT S.R.L.586K1Imobiliare
JUST CAPITAL S.R.L.581K1Imobiliare
DIVISION ADVISERS SERVICES S.R.L.581K1Imobiliare
MAXCORE CONSULTING S.R.L.581K1Imobiliare
FIN.CONSTRUCT 2000 S.R.L.587K1Imobiliare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
28.0%
CA / angajat
583K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 23%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    538K
    Profit net
    164K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la NIVEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricNIVEX SRL(you)CITY RISE DEVELOPMENT S.R.L.ZOILOS INVESTITII SRLGLOBAL LAND INVEST SRLGOLDEN LYNX INVESTMENTS S.R.L.
Revenue
538K
582K
582K
582K
582K
Profit
164K
-2.1K
-213K
120K
85.1K
Margin
28,0%
-0,4%
-36,6%
20,7%
14,6%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “NIVEX SRL”.