NIRAM PLENUS S.R.L.
Revenue
1.6M
2024
Profit
512K
2024
Employees
9
2024
Margin
32,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NIRAM PLENUS S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #704 la cifra de afaceri, #289 la profit, #488 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NIRAM PLENUS S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #704 la cifra de afaceri, #289 la profit, #488 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EUROGLASS S.R.L. | 1.5M | 9 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| EGO COMPANY SRL | 1.6M | 10 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| SATCOM UTIL SRL | 1.6M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CDP PROD SIBIU S.R.L. | 1.8M | 9 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MAGO CERAM IMPEX SRL | 1.3M | 9 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| AMRITA SRL | 1.5M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| IOAN & ANCUTA SRL | 1.7M | 10 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| OLIMPIC CONSTRUCT S.R.L. | 1.9M | 9 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| EMCRIDO GRUP SRL | 1.7M | 8 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CRS GLASS DESIGN S.R.L. | 1.7M | 10 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 32.8%
- CA / angajat
- 174K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.6M
- Profit net
- 512K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.6M | 512K | 9 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NIRAM PLENUS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NIRAM PLENUS S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 9
- Profit
- 512K
- Rank RO
- #113.862
- EUROGLASS S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 9
- Profit
- -135K
- Rank RO
- #118.126
- EGO COMPANY SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 10
- Profit
- -232K
- Rank RO
- #112.234
- SATCOM UTIL SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 22.8K
- Rank RO
- #113.063
- CDP PROD SIBIU S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 9
- Profit
- 84.7K
- Rank RO
- #102.728
- MAGO CERAM IMPEX SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 9
- Profit
- 42.4K
- Rank RO
- #126.115
- AMRITA SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 8
- Profit
- -157K
- Rank RO
- #116.663
- IOAN & ANCUTA SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.9K
- Rank RO
- #109.319
- OLIMPIC CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 9
- Profit
- 57K
- Rank RO
- #99.811
- EMCRIDO GRUP SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 8
- Profit
- -37.3K
- Rank RO
- #108.451
- CRS GLASS DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 10
- Profit
- 24.5K
- Rank RO
- #107.462
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NIRAM PLENUS S.R.L.(current) | 1.6M | 9 | 512K | #113.862 |
| EUROGLASS S.R.L. | 1.5M | 9 | -135K | #118.126 |
| EGO COMPANY SRL | 1.6M | 10 | -232K | #112.234 |
| SATCOM UTIL SRL | 1.6M | 8 | 22.8K | #113.063 |
| CDP PROD SIBIU S.R.L. | 1.8M | 9 | 84.7K | #102.728 |
| MAGO CERAM IMPEX SRL | 1.3M | 9 | 42.4K | #126.115 |
| AMRITA SRL | 1.5M | 8 | -157K | #116.663 |
| IOAN & ANCUTA SRL | 1.7M | 10 | 1.9K | #109.319 |
| OLIMPIC CONSTRUCT S.R.L. | 1.9M | 9 | 57K | #99.811 |
| EMCRIDO GRUP SRL | 1.7M | 8 | -37.3K | #108.451 |
| CRS GLASS DESIGN S.R.L. | 1.7M | 10 | 24.5K | #107.462 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NIRAM PLENUS S.R.L.(you) | EUROGLASS S.R.L. | EGO COMPANY SRL | SATCOM UTIL SRL | CDP PROD SIBIU S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.6M | 1.5M | 1.6M | 1.6M | 1.8M |
| Profit | 512K | -135K | -232K | 22.8K | 84.7K |
| Margin | 32,8% | -9,2% | -14,6% | 1,4% | 4,7% |
| Employees | 9 | 9 | 10 | 8 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NIRAM PLENUS S.R.L.”.