NIK MAR TRANS SRL
Revenue
1.1M
2024
Profit
50.6K
2024
Employees
1
2024
Margin
4,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NIK MAR TRANS SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.388 la cifra de afaceri, #1.299 la profit, #2.488 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NIK MAR TRANS SRL este o companie mică din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #1.388 la cifra de afaceri, #1.299 la profit, #2.488 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 6.8× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PRODSALT SRL | 1.2M | 1 | Lemn și produse din lemn |
| ADEN GARDEN S.R.L. | 1M | 1 | Lemn și produse din lemn |
| NATSOL S.R.L. | 1.1M | 1 | Lemn și produse din lemn |
| COTRUT FOREST S.R.L. | 1.1M | 1 | Lemn și produse din lemn |
| RACHITISU WOOD S.R.L. | 1.1M | 1 | Lemn și produse din lemn |
| FERABI FOREST SRL | 1.1M | 1 | Lemn și produse din lemn |
| PIRIMIDOS TRANS S.R.L. | 1.1M | 1 | Lemn și produse din lemn |
| CRINEX FOREST 2023 S.R.L. | 1.1M | 1 | Lemn și produse din lemn |
| SAM FOR S.R.L. | 1.1M | 1 | Lemn și produse din lemn |
| MARCUS POP BOMBAR S.R.L. | 1.1M | 1 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.5%
- CA / angajat
- 1.1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 16%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1M
- Profit net
- 50.6K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1M | 50.6K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NIK MAR TRANS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NIK MAR TRANS SRL(current)
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 50.6K
- Rank RO
- #141.650
- PRODSALT SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 7.3K
- Rank RO
- #138.552
- ADEN GARDEN S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 1
- Profit
- 120K
- Rank RO
- #148.935
- NATSOL S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 319K
- Rank RO
- #141.695
- COTRUT FOREST S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 16.9K
- Rank RO
- #141.572
- RACHITISU WOOD S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- -57.8K
- Rank RO
- #142.071
- FERABI FOREST SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 147K
- Rank RO
- #142.584
- PIRIMIDOS TRANS S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- -170K
- Rank RO
- #140.600
- CRINEX FOREST 2023 S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 256K
- Rank RO
- #140.496
- SAM FOR S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 223K
- Rank RO
- #140.350
- MARCUS POP BOMBAR S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 1
- Profit
- 174K
- Rank RO
- #144.124
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NIK MAR TRANS SRL(current) | 1.1M | 1 | 50.6K | #141.650 |
| PRODSALT SRL | 1.2M | 1 | 7.3K | #138.552 |
| ADEN GARDEN S.R.L. | 1M | 1 | 120K | #148.935 |
| NATSOL S.R.L. | 1.1M | 1 | 319K | #141.695 |
| COTRUT FOREST S.R.L. | 1.1M | 1 | 16.9K | #141.572 |
| RACHITISU WOOD S.R.L. | 1.1M | 1 | -57.8K | #142.071 |
| FERABI FOREST SRL | 1.1M | 1 | 147K | #142.584 |
| PIRIMIDOS TRANS S.R.L. | 1.1M | 1 | -170K | #140.600 |
| CRINEX FOREST 2023 S.R.L. | 1.1M | 1 | 256K | #140.496 |
| SAM FOR S.R.L. | 1.1M | 1 | 223K | #140.350 |
| MARCUS POP BOMBAR S.R.L. | 1.1M | 1 | 174K | #144.124 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NIK MAR TRANS SRL(you) | PRODSALT SRL | ADEN GARDEN S.R.L. | NATSOL S.R.L. | COTRUT FOREST S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1M | 1.2M | 1M | 1.1M | 1.1M |
| Profit | 50.6K | 7.3K | 120K | 319K | 16.9K |
| Margin | 4,5% | 0,6% | 11,5% | 28,3% | 1,5% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NIK MAR TRANS SRL”.