NIGELLA FARM S.R.L.
Revenue
9.6M
2024
Profit
68K
2024
Employees
23
2024
Margin
0,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NIGELLA FARM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 9.6M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #2.652 la cifra de afaceri, #20.138 la profit, #1.472 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NIGELLA FARM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 9.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #2.652 la cifra de afaceri, #20.138 la profit, #1.472 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.2× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 7.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ELV-MAG SRL | 9.6M | 23 | Comerț cu amănuntul |
| MODEX-2 SRL | 8.8M | 22 | Comerț cu amănuntul |
| DAV ALDI SRL | 9.9M | 23 | Comerț cu amănuntul |
| OANIPROD MARKET SRL | 9.6M | 24 | Comerț cu amănuntul |
| DLL COMPANY S.R.L. | 9.6M | 24 | Comerț cu amănuntul |
| KIRALY S.R.L. | 10.2M | 23 | Comerț cu amănuntul |
| UNIVERSAL IMPEX S.R.L. | 9.8M | 22 | Comerț cu amănuntul |
| PAPETTI ONLINE S.R.L. | 9.5M | 24 | Comerț cu amănuntul |
| UNIVERSAL INVEST SRL | 9.8M | 24 | Comerț cu amănuntul |
| VINCZE S.R.L. | 9.4M | 22 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.7%
- CA / angajat
- 420K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.6M
- Profit net
- 68K
- Angajați
- 23
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.6M | 68K | 23 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NIGELLA FARM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NIGELLA FARM S.R.L.(current)
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 23
- Profit
- 68K
- Rank RO
- #26.754
- ELV-MAG SRL
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 23
- Profit
- 590K
- Rank RO
- #26.775
- MODEX-2 SRL
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 22
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #28.838
- DAV ALDI SRL
- Revenue
- 9.9M
- Employees
- 23
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #26.121
- OANIPROD MARKET SRL
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 24
- Profit
- -70.6K
- Rank RO
- #26.821
- DLL COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 24
- Profit
- 344K
- Rank RO
- #26.870
- KIRALY S.R.L.
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 23
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #25.519
- UNIVERSAL IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 22
- Profit
- 428K
- Rank RO
- #26.461
- PAPETTI ONLINE S.R.L.
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 24
- Profit
- -349K
- Rank RO
- #27.178
- UNIVERSAL INVEST SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 24
- Profit
- 501K
- Rank RO
- #26.326
- VINCZE S.R.L.
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 22
- Profit
- 150K
- Rank RO
- #27.336
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NIGELLA FARM S.R.L.(current) | 9.6M | 23 | 68K | #26.754 |
| ELV-MAG SRL | 9.6M | 23 | 590K | #26.775 |
| MODEX-2 SRL | 8.8M | 22 | 1.5M | #28.838 |
| DAV ALDI SRL | 9.9M | 23 | 101K | #26.121 |
| OANIPROD MARKET SRL | 9.6M | 24 | -70.6K | #26.821 |
| DLL COMPANY S.R.L. | 9.6M | 24 | 344K | #26.870 |
| KIRALY S.R.L. | 10.2M | 23 | 1M | #25.519 |
| UNIVERSAL IMPEX S.R.L. | 9.8M | 22 | 428K | #26.461 |
| PAPETTI ONLINE S.R.L. | 9.5M | 24 | -349K | #27.178 |
| UNIVERSAL INVEST SRL | 9.8M | 24 | 501K | #26.326 |
| VINCZE S.R.L. | 9.4M | 22 | 150K | #27.336 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NIGELLA FARM S.R.L.(you) | ELV-MAG SRL | MODEX-2 SRL | DAV ALDI SRL | OANIPROD MARKET SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.6M | 9.6M | 8.8M | 9.9M | 9.6M |
| Profit | 68K | 590K | 1.5M | 101K | -70.6K |
| Margin | 0,7% | 6,1% | 16,8% | 1,0% | -0,7% |
| Employees | 23 | 23 | 22 | 23 | 24 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NIGELLA FARM S.R.L.”.