NICOMELI S.R.L.

CUI 48487190·Tipărire și reproducere·Bacau·Founded 2024

Revenue

234K

2024

Profit

114K

2024

Employees

1

2024

Margin

48,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

NICOMELI S.R.L. este o companie micro din sectorul Tipărire și reproducere, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 234K lei (date 2024). În industria de Tipărire și reproducere (România), compania este #1.153 la cifra de afaceri, #552 la profit, #977 la număr angajați din 3.183 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 48.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
NICOMELI S.R.L. este o companie micro din sectorul Tipărire și reproducere, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 234K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 48.7%.
Poziție în industrie
În industria de Tipărire și reproducere (România), compania este #1.153 la cifra de afaceri, #552 la profit, #977 la număr angajați din 3.183 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Tipărire și reproducere (CAEN 18) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.153 din 3.183 companii

Top 36.2%

Vezi clasamentul

După profit

#552 din 3.183 companii

Top 17.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#977 din 3.183 companii

Top 30.7%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.7M lei
Marjă medie
13.1%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri234K lei vs medie industrie 1.7M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit48.7% vs medie industrie 13.1%

Compania este 3.7× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Tipărire și reproducere (CAEN 18) — 2024

Industry size

5.3B

RON revenue

Total companies

3.183

Total employees

12.660

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
VINTAGEBOX WOOD S.R.L.239K1Tipărire și reproducere
RB 19 PREPRESS S.R.L.227K1Tipărire și reproducere
DID PRINT SRL248K1Tipărire și reproducere
COPY SHOP S.R.L.262K1Tipărire și reproducere
CRISTI MEDIA PRODUCTION SRL266K1Tipărire și reproducere
TRANSYLMAGICA S.R.L.235K1Tipărire și reproducere
MECASI TIPO S.R.L.233K1Tipărire și reproducere
SCANAMRO SRL233K1Tipărire și reproducere
SIGNISTIC GROUP S.R.L.236K1Tipărire și reproducere
NEW ARCADA COMPUTERS SRL236K1Tipărire și reproducere

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
48.7%
CA / angajat
234K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 40%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    234K
    Profit net
    114K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la NICOMELI S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricNICOMELI S.R.L.(you)VINTAGEBOX WOOD S.R.L.RB 19 PREPRESS S.R.L.DID PRINT SRLCOPY SHOP S.R.L.
Revenue
234K
239K
227K
248K
262K
Profit
114K
11.6K
66.1K
130K
37.3K
Margin
48,7%
4,8%
29,1%
52,3%
14,2%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “NICOMELI S.R.L.”.