Revenue

369K

2024

Profit

295K

2024

Employees

1

2024

Margin

79,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

NICODAR SEB SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 369K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #28.417 la cifra de afaceri, #9.895 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 79.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
NICODAR SEB SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 369K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 79.6%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #28.417 la cifra de afaceri, #9.895 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#28.417 din 63.035 companii

Top 45.1%

Vezi clasamentul

După profit

#9.895 din 63.035 companii

Top 15.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#20.268 din 63.035 companii

Top 32.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
8.1M lei
Marjă medie
4.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri369K lei vs medie industrie 8.1M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit79.6% vs medie industrie 4.2%

Compania este 19.0× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 5

Compania este 0.2× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024

Industry size

508B

RON revenue

Total companies

63.035

Total employees

317.294

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GLADIUS AROMA S.R.L.367K1Comerț en-gros
AGRAMIX TRADING S.R.L.367K1Comerț en-gros
GAMA FRUCT S.R.L.375K1Comerț en-gros
WORKFLOW MASTERS S.R.L.364K1Comerț en-gros
DAVALY SOLUTION S.R.L.378K1Comerț en-gros
POIANA BIO S.R.L.362K1Comerț en-gros
ONE AFFILIATION P.A.G. S.R.L.360K1Comerț en-gros
POP'S CALYPSO S.R.L.358K1Comerț en-gros
MEGAMETAL WELD S.R.L.356K1Comerț en-gros
ENERGY CODE S.R.L.354K1Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
79.6%
CA / angajat
370K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 30%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    369K
    Profit net
    295K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la NICODAR SEB SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricNICODAR SEB SRL(you)GLADIUS AROMA S.R.L.AGRAMIX TRADING S.R.L.GAMA FRUCT S.R.L.WORKFLOW MASTERS S.R.L.
Revenue
369K
367K
367K
375K
364K
Profit
295K
-12.6K
-127K
18.9K
31.8K
Margin
79,6%
-3,4%
-34,5%
5,0%
8,7%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “NICODAR SEB SRL”.