NEW ZONE KONSTRUCT S.R.L.
Revenue
353K
2024
Profit
105K
2024
Employees
4
2024
Margin
29,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NEW ZONE KONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 353K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #19.132 la cifra de afaceri, #12.849 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NEW ZONE KONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 353K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 29.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #19.132 la cifra de afaceri, #12.849 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| WIDABO S.R.L. | 355K | 4 | Construcții |
| FIX HOME CONSTRUCT S.R.L. | 373K | 4 | Construcții |
| ORCONS 108 OTELU ROSU SA | 353K | 4 | Construcții |
| PLASTONERA S.R.L. | 353K | 4 | Construcții |
| TEO TEAM DESIGN S.R.L. | 352K | 4 | Construcții |
| HMC IDEAL CONS S.R.L. | 354K | 4 | Construcții |
| GAVNIC BEST PROJECT S.R.L. | 352K | 4 | Construcții |
| DARPEST CONSTRUCT S.R.L. | 351K | 4 | Construcții |
| V.K.B. CONSTRUCTII S.R.L. | 351K | 4 | Construcții |
| CRADIREM S.R.L. | 354K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 29.9%
- CA / angajat
- 88.2K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 31%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 353K
- Profit net
- 105K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 353K | 105K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NEW ZONE KONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NEW ZONE KONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 353K
- Employees
- 4
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #274.755
- WIDABO S.R.L.
- Revenue
- 355K
- Employees
- 4
- Profit
- 141K
- Rank RO
- #274.036
- FIX HOME CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 373K
- Employees
- 4
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #267.165
- ORCONS 108 OTELU ROSU SA
- Revenue
- 353K
- Employees
- 4
- Profit
- 304 lei
- Rank RO
- #274.771
- PLASTONERA S.R.L.
- Revenue
- 353K
- Employees
- 4
- Profit
- -8.5K
- Rank RO
- #274.782
- TEO TEAM DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 352K
- Employees
- 4
- Profit
- 8.1K
- Rank RO
- #274.991
- HMC IDEAL CONS S.R.L.
- Revenue
- 354K
- Employees
- 4
- Profit
- 11.1K
- Rank RO
- #274.493
- GAVNIC BEST PROJECT S.R.L.
- Revenue
- 352K
- Employees
- 4
- Profit
- -27.6K
- Rank RO
- #275.150
- DARPEST CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 351K
- Employees
- 4
- Profit
- 9.7K
- Rank RO
- #275.339
- V.K.B. CONSTRUCTII S.R.L.
- Revenue
- 351K
- Employees
- 4
- Profit
- -281K
- Rank RO
- #275.373
- CRADIREM S.R.L.
- Revenue
- 354K
- Employees
- 4
- Profit
- -49.4K
- Rank RO
- #274.143
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NEW ZONE KONSTRUCT S.R.L.(current) | 353K | 4 | 105K | #274.755 |
| WIDABO S.R.L. | 355K | 4 | 141K | #274.036 |
| FIX HOME CONSTRUCT S.R.L. | 373K | 4 | 178K | #267.165 |
| ORCONS 108 OTELU ROSU SA | 353K | 4 | 304 lei | #274.771 |
| PLASTONERA S.R.L. | 353K | 4 | -8.5K | #274.782 |
| TEO TEAM DESIGN S.R.L. | 352K | 4 | 8.1K | #274.991 |
| HMC IDEAL CONS S.R.L. | 354K | 4 | 11.1K | #274.493 |
| GAVNIC BEST PROJECT S.R.L. | 352K | 4 | -27.6K | #275.150 |
| DARPEST CONSTRUCT S.R.L. | 351K | 4 | 9.7K | #275.339 |
| V.K.B. CONSTRUCTII S.R.L. | 351K | 4 | -281K | #275.373 |
| CRADIREM S.R.L. | 354K | 4 | -49.4K | #274.143 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NEW ZONE KONSTRUCT S.R.L.(you) | WIDABO S.R.L. | FIX HOME CONSTRUCT S.R.L. | ORCONS 108 OTELU ROSU SA | PLASTONERA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 353K | 355K | 373K | 353K | 353K |
| Profit | 105K | 141K | 178K | 304 lei | -8.5K |
| Margin | 29,9% | 39,7% | 47,7% | 0,1% | -2,4% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NEW ZONE KONSTRUCT S.R.L.”.