NEW RPC 321 SRL
Revenue
70.7M
2024
Profit
8.5M
2024
Employees
41
2024
Margin
12,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NEW RPC 321 SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 70.7M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #265 la cifra de afaceri, #325 la profit, #615 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NEW RPC 321 SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 70.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #265 la cifra de afaceri, #325 la profit, #615 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 31.4× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 11.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INLAND PROPERTY SRL | 71.2M | 47 | Construcții |
| HAMERLEMN 2004 SRL | 67.1M | 41 | Construcții |
| ACMS GENERAL CONTRACTOR SRL | 67.7M | 42 | Construcții |
| CASSAS SRL | 74.3M | 39 | Construcții |
| AXIAL CONSTRUCT INVEST SRL | 70.2M | 47 | Construcții |
| GAFCO CONSTRUCT SRL | 81.7M | 40 | Construcții |
| ANDAC URBAN CONSTRUCT SRL | 62.8M | 43 | Construcții |
| TERMOLANG SRL | 62.4M | 39 | Construcții |
| CHIT-LASOU SRL | 47.6M | 41 | Construcții |
| COSMOPOLIT GENERAL CONSTRUCT S.R.L. | 69.4M | 50 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.0%
- CA / angajat
- 1.7M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 70.7M
- Profit net
- 8.5M
- Angajați
- 41
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 70.7M | 8.5M | 41 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NEW RPC 321 SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NEW RPC 321 SRL(current)
- Revenue
- 70.7M
- Employees
- 41
- Profit
- 8.5M
- Rank RO
- #4.505
- INLAND PROPERTY SRL
- Revenue
- 71.2M
- Employees
- 47
- Profit
- 4.1M
- Rank RO
- #4.469
- HAMERLEMN 2004 SRL
- Revenue
- 67.1M
- Employees
- 41
- Profit
- 12.5M
- Rank RO
- #4.740
- ACMS GENERAL CONTRACTOR SRL
- Revenue
- 67.7M
- Employees
- 42
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #4.701
- CASSAS SRL
- Revenue
- 74.3M
- Employees
- 39
- Profit
- 18.4M
- Rank RO
- #4.280
- AXIAL CONSTRUCT INVEST SRL
- Revenue
- 70.2M
- Employees
- 47
- Profit
- 23M
- Rank RO
- #4.541
- GAFCO CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 81.7M
- Employees
- 40
- Profit
- 17.3M
- Rank RO
- #3.911
- ANDAC URBAN CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 62.8M
- Employees
- 43
- Profit
- 5.2M
- Rank RO
- #5.062
- TERMOLANG SRL
- Revenue
- 62.4M
- Employees
- 39
- Profit
- 10M
- Rank RO
- #5.101
- CHIT-LASOU SRL
- Revenue
- 47.6M
- Employees
- 41
- Profit
- 418K
- Rank RO
- #6.637
- COSMOPOLIT GENERAL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 69.4M
- Employees
- 50
- Profit
- 338K
- Rank RO
- #4.605
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NEW RPC 321 SRL(current) | 70.7M | 41 | 8.5M | #4.505 |
| INLAND PROPERTY SRL | 71.2M | 47 | 4.1M | #4.469 |
| HAMERLEMN 2004 SRL | 67.1M | 41 | 12.5M | #4.740 |
| ACMS GENERAL CONTRACTOR SRL | 67.7M | 42 | 3.8M | #4.701 |
| CASSAS SRL | 74.3M | 39 | 18.4M | #4.280 |
| AXIAL CONSTRUCT INVEST SRL | 70.2M | 47 | 23M | #4.541 |
| GAFCO CONSTRUCT SRL | 81.7M | 40 | 17.3M | #3.911 |
| ANDAC URBAN CONSTRUCT SRL | 62.8M | 43 | 5.2M | #5.062 |
| TERMOLANG SRL | 62.4M | 39 | 10M | #5.101 |
| CHIT-LASOU SRL | 47.6M | 41 | 418K | #6.637 |
| COSMOPOLIT GENERAL CONSTRUCT S.R.L. | 69.4M | 50 | 338K | #4.605 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NEW RPC 321 SRL(you) | INLAND PROPERTY SRL | HAMERLEMN 2004 SRL | ACMS GENERAL CONTRACTOR SRL | CASSAS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 70.7M | 71.2M | 67.1M | 67.7M | 74.3M |
| Profit | 8.5M | 4.1M | 12.5M | 3.8M | 18.4M |
| Margin | 12,0% | 5,8% | 18,6% | 5,7% | 24,8% |
| Employees | 41 | 47 | 41 | 42 | 39 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NEW RPC 321 SRL”.