NETRA IMPEX S.R.L.
Revenue
7M
2024
Profit
729K
2024
Employees
8
2024
Margin
8,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NETRA IMPEX S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 7M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.245 la cifra de afaceri, #5.198 la profit, #5.550 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NETRA IMPEX S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TELEORMAN, având o cifră de afaceri de 7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.245 la cifra de afaceri, #5.198 la profit, #5.550 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| JEZ TRADING S.R.L. | 7.4M | 8 | Comerț en-gros |
| IAN INVEST TRANS SRL | 8.6M | 8 | Comerț en-gros |
| AKKORD GROUP SRL | 8.4M | 8 | Comerț en-gros |
| ROYAL DRU AGRO S.R.L. | 8.7M | 8 | Comerț en-gros |
| MED - AL TRADING SRL | 8.7M | 8 | Comerț en-gros |
| NEXT STEP INVESTMENTS SRL | 8.8M | 8 | Comerț en-gros |
| CYC LIGHTING FORTUNE SRL | 8.3M | 8 | Comerț en-gros |
| ADAR UNIC SOLUTIONS SRL | 8.3M | 8 | Comerț en-gros |
| EXCLUSIV IMPORT-EXPORT S.R.L. | 8.3M | 8 | Comerț en-gros |
| ICCO MEDICAL SRL | 8.3M | 8 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TELEORMAN
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.5%
- CA / angajat
- 1.1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 7M
- Profit net
- 729K
- Angajați
- 8
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7M | 729K | 8 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NETRA IMPEX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NETRA IMPEX S.R.L.(current)
- Revenue
- 7M
- Employees
- 8
- Profit
- 729K
- Rank RO
- #29.595
- JEZ TRADING S.R.L.
- Revenue
- 7.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #33.497
- IAN INVEST TRANS SRL
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 8
- Profit
- 179K
- Rank RO
- #29.367
- AKKORD GROUP SRL
- Revenue
- 8.4M
- Employees
- 8
- Profit
- 870K
- Rank RO
- #29.903
- ROYAL DRU AGRO S.R.L.
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 197K
- Rank RO
- #29.122
- MED - AL TRADING SRL
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 8
- Profit
- 850K
- Rank RO
- #29.097
- NEXT STEP INVESTMENTS SRL
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 8
- Profit
- 514K
- Rank RO
- #29.043
- CYC LIGHTING FORTUNE SRL
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 396K
- Rank RO
- #30.173
- ADAR UNIC SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #30.200
- EXCLUSIV IMPORT-EXPORT S.R.L.
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 586K
- Rank RO
- #30.211
- ICCO MEDICAL SRL
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 8
- Profit
- 40.7K
- Rank RO
- #30.277
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NETRA IMPEX S.R.L.(current) | 7M | 8 | 729K | #29.595 |
| JEZ TRADING S.R.L. | 7.4M | 8 | 117K | #33.497 |
| IAN INVEST TRANS SRL | 8.6M | 8 | 179K | #29.367 |
| AKKORD GROUP SRL | 8.4M | 8 | 870K | #29.903 |
| ROYAL DRU AGRO S.R.L. | 8.7M | 8 | 197K | #29.122 |
| MED - AL TRADING SRL | 8.7M | 8 | 850K | #29.097 |
| NEXT STEP INVESTMENTS SRL | 8.8M | 8 | 514K | #29.043 |
| CYC LIGHTING FORTUNE SRL | 8.3M | 8 | 396K | #30.173 |
| ADAR UNIC SOLUTIONS SRL | 8.3M | 8 | 1.9M | #30.200 |
| EXCLUSIV IMPORT-EXPORT S.R.L. | 8.3M | 8 | 586K | #30.211 |
| ICCO MEDICAL SRL | 8.3M | 8 | 40.7K | #30.277 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NETRA IMPEX S.R.L.(you) | JEZ TRADING S.R.L. | IAN INVEST TRANS SRL | AKKORD GROUP SRL | ROYAL DRU AGRO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 7M | 7.4M | 8.6M | 8.4M | 8.7M |
| Profit | 729K | 117K | 179K | 870K | 197K |
| Margin | 8,5% | 1,6% | 2,1% | 10,3% | 2,3% |
| Employees | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NETRA IMPEX S.R.L.”.