NELI COM 2000 SRL
Revenue
1.9M
2024
Profit
366K
2024
Employees
15
2024
Margin
19,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NELI COM 2000 SRL este o companie mică din sectorul Învățământ, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024). În industria de Învățământ (România), compania este #288 la cifra de afaceri, #461 la profit, #112 la număr angajați din 14.743 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NELI COM 2000 SRL este o companie mică din sectorul Învățământ, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Învățământ (România), compania este #288 la cifra de afaceri, #461 la profit, #112 la număr angajați din 14.743 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Învățământ (CAEN 85) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 272K lei
- Marjă medie
- 16.0%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 6.9× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Compania este 11.2× față de media industriei
Industry intelligence
Învățământ (CAEN 85) — 2024
Industry size
4B
RON revenue
Total companies
14.743
Total employees
19.787
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| COPII DE POVESTE S.R.L. | 1.9M | 15 | Învățământ |
| CTRLALTHR S.R.L. | 2M | 15 | Învățământ |
| CENTRUL GUGU�� S.R.L. | 2M | 16 | Învățământ |
| T�R�MUL COPIILOR S.R.L. | 1.9M | 15 | Învățământ |
| CASTELUL BUCURIEI SRL | 1.8M | 13 | Învățământ |
| NENCIU COM SRL | 1.9M | 16 | Învățământ |
| EDU ZWERGENHAUS S.R.L. | 1.8M | 15 | Învățământ |
| GRUPUL EDUCATIONAL CANTEMIR S.R.L. | 2M | 18 | Învățământ |
| TOP AUTO ECO DRIVE S.R.L. | 2M | 15 | Învățământ |
| NELIT EVOLUTION SRL | 2.2M | 14 | Învățământ |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 85)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 19.4%
- CA / angajat
- 126K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.9M
- Profit net
- 366K
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.9M | 366K | 15 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NELI COM 2000 SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NELI COM 2000 SRL(current)
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 15
- Profit
- 366K
- Rank RO
- #99.655
- COPII DE POVESTE S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 15
- Profit
- 225K
- Rank RO
- #98.566
- CTRLALTHR S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 15
- Profit
- -37.6K
- Rank RO
- #95.568
- CENTRUL GUGU�� S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 16
- Profit
- 159K
- Rank RO
- #96.068
- T�R�MUL COPIILOR S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 15
- Profit
- 74.4K
- Rank RO
- #98.951
- CASTELUL BUCURIEI SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 343K
- Rank RO
- #103.535
- NENCIU COM SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 16
- Profit
- -107K
- Rank RO
- #99.791
- EDU ZWERGENHAUS S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 15
- Profit
- 282K
- Rank RO
- #105.123
- GRUPUL EDUCATIONAL CANTEMIR S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 18
- Profit
- -2.3M
- Rank RO
- #96.833
- TOP AUTO ECO DRIVE S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 15
- Profit
- -16.3K
- Rank RO
- #93.892
- NELIT EVOLUTION SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 12K
- Rank RO
- #87.363
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NELI COM 2000 SRL(current) | 1.9M | 15 | 366K | #99.655 |
| COPII DE POVESTE S.R.L. | 1.9M | 15 | 225K | #98.566 |
| CTRLALTHR S.R.L. | 2M | 15 | -37.6K | #95.568 |
| CENTRUL GUGU�� S.R.L. | 2M | 16 | 159K | #96.068 |
| T�R�MUL COPIILOR S.R.L. | 1.9M | 15 | 74.4K | #98.951 |
| CASTELUL BUCURIEI SRL | 1.8M | 13 | 343K | #103.535 |
| NENCIU COM SRL | 1.9M | 16 | -107K | #99.791 |
| EDU ZWERGENHAUS S.R.L. | 1.8M | 15 | 282K | #105.123 |
| GRUPUL EDUCATIONAL CANTEMIR S.R.L. | 2M | 18 | -2.3M | #96.833 |
| TOP AUTO ECO DRIVE S.R.L. | 2M | 15 | -16.3K | #93.892 |
| NELIT EVOLUTION SRL | 2.2M | 14 | 12K | #87.363 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NELI COM 2000 SRL(you) | COPII DE POVESTE S.R.L. | CTRLALTHR S.R.L. | CENTRUL GUGU�� S.R.L. | T�R�MUL COPIILOR S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.9M | 1.9M | 2M | 2M | 1.9M |
| Profit | 366K | 225K | -37.6K | 159K | 74.4K |
| Margin | 19,4% | 11,7% | -1,9% | 8,0% | 3,9% |
| Employees | 15 | 15 | 15 | 16 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NELI COM 2000 SRL”.