Revenue

5.5M

2024

Profit

922K

2024

Employees

18

2024

Margin

16,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

NEDEA CONST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 5.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #3.190 la cifra de afaceri, #2.929 la profit, #1.890 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
NEDEA CONST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 5.5M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 16.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #3.190 la cifra de afaceri, #2.929 la profit, #1.890 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.190 din 56.726 companii

Top 5.6%

Vezi clasamentul

După profit

#2.929 din 56.726 companii

Top 5.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.890 din 56.726 companii

Top 3.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri5.5M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 2.4× față de media industriei

Marjă profit16.8% vs medie industrie 9.8%

Compania este 1.7× față de media industriei

Angajați18 vs medie industrie 4

Compania este 4.9× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
BICONSTAL SRL5.5M21Construcții
MAST MELOTI SRL5.7M18Construcții
ELISEI EXPERT TUIA S.R.L.5.2M18Construcții
BEST MADE PRODUCTS S.R.L.5.9M18Construcții
STEMI BILDING S.R.L.5.9M18Construcții
TOWER GLOBAL BAU S.R.L.5.4M19Construcții
RO & RO SRL5.4M17Construcții
KRONWERK SRL5.6M19Construcții
CELLA INVEST AG SRL5.1M18Construcții
KRACIN PROJECT SOLUTIONS SRL5.7M17Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
16.8%
CA / angajat
305K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 5%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    5.5M
    Profit net
    922K
    Angajați
    18

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la NEDEA CONST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricNEDEA CONST SRL(you)BICONSTAL SRLMAST MELOTI SRLELISEI EXPERT TUIA S.R.L.BEST MADE PRODUCTS S.R.L.
Revenue
5.5M
5.5M
5.7M
5.2M
5.9M
Profit
922K
344K
470K
2.2M
312K
Margin
16,8%
6,3%
8,3%
41,2%
5,3%
Employees
18
21
18
18
18
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “NEDEA CONST SRL”.