NATUR-FOREST SRL
Revenue
22.9M
2024
Profit
1.5M
2024
Employees
39
2024
Margin
6,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NATUR-FOREST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 22.9M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #596 la cifra de afaceri, #559 la profit, #669 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NATUR-FOREST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 22.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #596 la cifra de afaceri, #559 la profit, #669 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 16.4× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 12.0× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HAEMMERLING GROUP LOGISTIC SRL | 21.2M | 42 | Transport |
| EXPOLORRY TRANS SRL | 23.7M | 38 | Transport |
| DAVID TSC S.R.L. | 23.9M | 40 | Transport |
| ARCIF PROD SRL | 23.4M | 37 | Transport |
| CAT'YN C&S TRANS SRL | 24.1M | 40 | Transport |
| AS LINE SPEDITION SRL | 22.9M | 41 | Transport |
| MODERA.TRANS SRL | 21.7M | 39 | Transport |
| MIRUCAM EXPRES SRL | 22.6M | 41 | Transport |
| DOSA DANIEL VET SRL | 24.4M | 38 | Transport |
| EAST SERVICE SEBE� S.R.L. | 21.5M | 39 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.4%
- CA / angajat
- 596K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 22.9M
- Profit net
- 1.5M
- Angajați
- 39
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 22.9M | 1.5M | 39 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NATUR-FOREST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NATUR-FOREST SRL(current)
- Revenue
- 22.9M
- Employees
- 39
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #12.636
- HAEMMERLING GROUP LOGISTIC SRL
- Revenue
- 21.2M
- Employees
- 42
- Profit
- -2.1M
- Rank RO
- #13.695
- EXPOLORRY TRANS SRL
- Revenue
- 23.7M
- Employees
- 38
- Profit
- 266K
- Rank RO
- #12.421
- DAVID TSC S.R.L.
- Revenue
- 23.9M
- Employees
- 40
- Profit
- 686K
- Rank RO
- #12.314
- ARCIF PROD SRL
- Revenue
- 23.4M
- Employees
- 37
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #12.571
- CAT'YN C&S TRANS SRL
- Revenue
- 24.1M
- Employees
- 40
- Profit
- 599K
- Rank RO
- #12.235
- AS LINE SPEDITION SRL
- Revenue
- 22.9M
- Employees
- 41
- Profit
- 5M
- Rank RO
- #12.762
- MODERA.TRANS SRL
- Revenue
- 21.7M
- Employees
- 39
- Profit
- 484K
- Rank RO
- #13.440
- MIRUCAM EXPRES SRL
- Revenue
- 22.6M
- Employees
- 41
- Profit
- 599K
- Rank RO
- #12.920
- DOSA DANIEL VET SRL
- Revenue
- 24.4M
- Employees
- 38
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #12.072
- EAST SERVICE SEBE� S.R.L.
- Revenue
- 21.5M
- Employees
- 39
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #13.563
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NATUR-FOREST SRL(current) | 22.9M | 39 | 1.5M | #12.636 |
| HAEMMERLING GROUP LOGISTIC SRL | 21.2M | 42 | -2.1M | #13.695 |
| EXPOLORRY TRANS SRL | 23.7M | 38 | 266K | #12.421 |
| DAVID TSC S.R.L. | 23.9M | 40 | 686K | #12.314 |
| ARCIF PROD SRL | 23.4M | 37 | 2.3M | #12.571 |
| CAT'YN C&S TRANS SRL | 24.1M | 40 | 599K | #12.235 |
| AS LINE SPEDITION SRL | 22.9M | 41 | 5M | #12.762 |
| MODERA.TRANS SRL | 21.7M | 39 | 484K | #13.440 |
| MIRUCAM EXPRES SRL | 22.6M | 41 | 599K | #12.920 |
| DOSA DANIEL VET SRL | 24.4M | 38 | 1.3M | #12.072 |
| EAST SERVICE SEBE� S.R.L. | 21.5M | 39 | 178K | #13.563 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NATUR-FOREST SRL(you) | HAEMMERLING GROUP LOGISTIC SRL | EXPOLORRY TRANS SRL | DAVID TSC S.R.L. | ARCIF PROD SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 22.9M | 21.2M | 23.7M | 23.9M | 23.4M |
| Profit | 1.5M | -2.1M | 266K | 686K | 2.3M |
| Margin | 6,4% | -9,9% | 1,1% | 2,9% | 9,9% |
| Employees | 39 | 42 | 38 | 40 | 37 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NATUR-FOREST SRL”.