NAPOLEON FAST SPEDITION S.R.L.
Revenue
2.2M
2024
Profit
882K
2024
Employees
4
2024
Margin
40,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
NAPOLEON FAST SPEDITION S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #6.204 la cifra de afaceri, #1.112 la profit, #7.395 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- NAPOLEON FAST SPEDITION S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 40.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #6.204 la cifra de afaceri, #1.112 la profit, #7.395 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 9.5× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OROS TRANS S.R.L. | 2.3M | 4 | Transport |
| SUMI TRUCK SPED SRL | 2.4M | 4 | Transport |
| LUC & PAU SPEED S.R.L. | 1.9M | 4 | Transport |
| BENETRANS COM SRL | 2.5M | 4 | Transport |
| RAY ROUTE TRANS S.R.L. | 2.2M | 4 | Transport |
| TRANS TE & DO IMPORT EXPORT S.R.L. | 2.2M | 4 | Transport |
| NICK TOP TRUCKING S.R.L. | 2.2M | 4 | Transport |
| FOR D & H LOGISTICS S.R.L. | 2.2M | 4 | Transport |
| ACS LOGISTIC SRL | 2.2M | 4 | Transport |
| ALEXANDRA & DAVID LOGISTIC SRL | 2.2M | 4 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 40.7%
- CA / angajat
- 541K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.2M
- Profit net
- 882K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.2M | 882K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la NAPOLEON FAST SPEDITION S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- NAPOLEON FAST SPEDITION S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 882K
- Rank RO
- #89.834
- OROS TRANS S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 165K
- Rank RO
- #86.467
- SUMI TRUCK SPED SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 15.7K
- Rank RO
- #81.592
- LUC & PAU SPEED S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 4
- Profit
- -74K
- Rank RO
- #98.420
- BENETRANS COM SRL
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 14.9K
- Rank RO
- #80.144
- RAY ROUTE TRANS S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 37.8K
- Rank RO
- #89.854
- TRANS TE & DO IMPORT EXPORT S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #89.857
- NICK TOP TRUCKING S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 90.4K
- Rank RO
- #89.877
- FOR D & H LOGISTICS S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 379K
- Rank RO
- #89.982
- ACS LOGISTIC SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 76.6K
- Rank RO
- #89.667
- ALEXANDRA & DAVID LOGISTIC SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 20.3K
- Rank RO
- #90.013
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| NAPOLEON FAST SPEDITION S.R.L.(current) | 2.2M | 4 | 882K | #89.834 |
| OROS TRANS S.R.L. | 2.3M | 4 | 165K | #86.467 |
| SUMI TRUCK SPED SRL | 2.4M | 4 | 15.7K | #81.592 |
| LUC & PAU SPEED S.R.L. | 1.9M | 4 | -74K | #98.420 |
| BENETRANS COM SRL | 2.5M | 4 | 14.9K | #80.144 |
| RAY ROUTE TRANS S.R.L. | 2.2M | 4 | 37.8K | #89.854 |
| TRANS TE & DO IMPORT EXPORT S.R.L. | 2.2M | 4 | 103K | #89.857 |
| NICK TOP TRUCKING S.R.L. | 2.2M | 4 | 90.4K | #89.877 |
| FOR D & H LOGISTICS S.R.L. | 2.2M | 4 | 379K | #89.982 |
| ACS LOGISTIC SRL | 2.2M | 4 | 76.6K | #89.667 |
| ALEXANDRA & DAVID LOGISTIC SRL | 2.2M | 4 | 20.3K | #90.013 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | NAPOLEON FAST SPEDITION S.R.L.(you) | OROS TRANS S.R.L. | SUMI TRUCK SPED SRL | LUC & PAU SPEED S.R.L. | BENETRANS COM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.2M | 2.3M | 2.4M | 1.9M | 2.5M |
| Profit | 882K | 165K | 15.7K | -74K | 14.9K |
| Margin | 40,7% | 7,3% | 0,7% | -3,8% | 0,6% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “NAPOLEON FAST SPEDITION S.R.L.”.