NAMATE UNION CONSTRUCT S.R.L.

CUI 40475610·Construcții·Calarasi·Founded 2024

Revenue

1.6M

2024

Profit

755K

2024

Employees

6

2024

Margin

48,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

NAMATE UNION CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.281 la cifra de afaceri, #1.988 la profit, #4.516 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 48.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
NAMATE UNION CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 48.7%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #5.281 la cifra de afaceri, #1.988 la profit, #4.516 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.281 din 39.568 companii

Top 13.3%

Vezi clasamentul

După profit

#1.988 din 39.568 companii

Top 5.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#4.516 din 39.568 companii

Top 11.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri1.6M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 1.1× față de media industriei

Marjă profit48.7% vs medie industrie 11.2%

Compania este 4.3× față de media industriei

Angajați6 vs medie industrie 4

Compania este 1.7× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MUBEDRA PLAST S.R.L.1.5M6Construcții
EGN ELECTRIC SRL1.5M6Construcții
FERI INSTAL SRL1.6M6Construcții
GNB GRUP S.R.L.1.5M6Construcții
DOMIROD IMPEX SRL1.5M6Construcții
Z3T S.R.L.1.6M6Construcții
TEBEX S.R.L.1.6M6Construcții
REMUS INSTALA�II SRL1.6M6Construcții
DMF INSTAL CONSULTING S.R.L.1.5M6Construcții
SOL GAZ TERM S.R.L.1.5M6Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
48.7%
CA / angajat
258K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 13%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    1.6M
    Profit net
    755K
    Angajați
    6

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la NAMATE UNION CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricNAMATE UNION CONSTRUCT S.R.L.(you)MUBEDRA PLAST S.R.L.EGN ELECTRIC SRLFERI INSTAL SRLGNB GRUP S.R.L.
Revenue
1.6M
1.5M
1.5M
1.6M
1.5M
Profit
755K
167K
613K
872K
334K
Margin
48,7%
10,8%
39,8%
55,9%
21,7%
Employees
6
6
6
6
6
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “NAMATE UNION CONSTRUCT S.R.L.”.