Revenue

682K

2024

Profit

179K

2024

Employees

1

2024

Margin

26,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MXMOLD TECH S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 682K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #2.900 la cifra de afaceri, #1.712 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MXMOLD TECH S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 682K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.2%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #2.900 la cifra de afaceri, #1.712 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.900 din 8.990 companii

Top 32.2%

Vezi clasamentul

După profit

#1.712 din 8.990 companii

Top 19.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.961 din 8.990 companii

Top 44.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.4M lei
Marjă medie
5.8%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri682K lei vs medie industrie 4.4M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit26.2% vs medie industrie 5.8%

Compania este 4.5× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 9

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 25) — 2024

Industry size

39.8B

RON revenue

Total companies

8.990

Total employees

81.031

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GTP STEEL S.R.L.700K1Fabricare
ALUCONCEPT ROM�NIA SRL712K1Fabricare
AURIS METAL WORKS S.R.L.720K1Fabricare
I.N.B. INOMETAU SYSTEME DESIGN SRL753K1Fabricare
TEHNOREX SRL767K1Fabricare
GLOBIS PREST SRL594K1Fabricare
CHL MONTAJ S.R.L.681K1Fabricare
ALITEC PLASTIGLAS SRL685K1Fabricare
WELDMIX S.R.L.679K1Fabricare
METAL GM CONSTRUCT S.R.L.-D.678K1Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
26.2%
CA / angajat
682K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 21%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    682K
    Profit net
    179K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MXMOLD TECH S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMXMOLD TECH S.R.L.(you)GTP STEEL S.R.L.ALUCONCEPT ROM�NIA SRLAURIS METAL WORKS S.R.L.I.N.B. INOMETAU SYSTEME DESIGN SRL
Revenue
682K
700K
712K
720K
753K
Profit
179K
19.8K
112K
591K
10K
Margin
26,2%
2,8%
15,8%
82,1%
1,3%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MXMOLD TECH S.R.L.”.