MW GREEN POWER EXPORT S.A.
Revenue
2.7M
2024
Profit
1.4M
2024
Employees
2
2024
Margin
13,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MW GREEN POWER EXPORT S.A. este o companie mică din sectorul Energie electrică, gaze, apă, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024). În industria de Energie electrică, gaze, apă (România), compania este #276 la cifra de afaceri, #315 la profit, #371 la număr angajați din 5.085 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MW GREEN POWER EXPORT S.A. este o companie mică din sectorul Energie electrică, gaze, apă, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 2.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Energie electrică, gaze, apă (România), compania este #276 la cifra de afaceri, #315 la profit, #371 la număr angajați din 5.085 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Energie electrică, gaze, apă (CAEN 35) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 16.2M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Energie electrică, gaze, apă (CAEN 35) — 2024
Industry size
82.3B
RON revenue
Total companies
5.085
Total employees
36.788
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BLVD SUPPORT S.R.L. | 10.4M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| DELTA FOTOVOLTAIC ENERGY SRL | 9.8M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| ROTT HAUS CONSTRUCT S.R.L. | 9.7M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| UNITED POWER TRADING S.R.L. | 10.6M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| NRX WIND SRL | 11.1M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| ASTROENERGY GREEN PRODUCTION SRL | 8.3M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| MAIN 2ENERGY S.R.L. | 13M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| ELEKTRA WIND POWER SRL | 13.3M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| IMAM SOLE E VENTO S.R.L. | 6M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| GAMMA SOLAR PROJECT SRL | 7.2M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 35)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 13.8%
- CA / angajat
- 5M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.7M
- Profit net
- 1.4M
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.7M | 1.4M | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MW GREEN POWER EXPORT S.A. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MW GREEN POWER EXPORT S.A.(current)
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #26.073
- BLVD SUPPORT S.R.L.
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 2
- Profit
- 60.7K
- Rank RO
- #25.116
- DELTA FOTOVOLTAIC ENERGY SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 2
- Profit
- 3.9M
- Rank RO
- #26.361
- ROTT HAUS CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 2
- Profit
- 6M
- Rank RO
- #26.709
- UNITED POWER TRADING S.R.L.
- Revenue
- 10.6M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #24.884
- NRX WIND SRL
- Revenue
- 11.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 87.1K
- Rank RO
- #23.840
- ASTROENERGY GREEN PRODUCTION SRL
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #30.177
- MAIN 2ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 13M
- Employees
- 2
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #20.982
- ELEKTRA WIND POWER SRL
- Revenue
- 13.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 4.5M
- Rank RO
- #20.529
- IMAM SOLE E VENTO S.R.L.
- Revenue
- 6M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #39.957
- GAMMA SOLAR PROJECT SRL
- Revenue
- 7.2M
- Employees
- 2
- Profit
- -1.8M
- Rank RO
- #33.976
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MW GREEN POWER EXPORT S.A.(current) | 2.7M | 2 | 1.4M | #26.073 |
| BLVD SUPPORT S.R.L. | 10.4M | 2 | 60.7K | #25.116 |
| DELTA FOTOVOLTAIC ENERGY SRL | 9.8M | 2 | 3.9M | #26.361 |
| ROTT HAUS CONSTRUCT S.R.L. | 9.7M | 2 | 6M | #26.709 |
| UNITED POWER TRADING S.R.L. | 10.6M | 2 | 1.8M | #24.884 |
| NRX WIND SRL | 11.1M | 2 | 87.1K | #23.840 |
| ASTROENERGY GREEN PRODUCTION SRL | 8.3M | 2 | 3.4M | #30.177 |
| MAIN 2ENERGY S.R.L. | 13M | 2 | 2.6M | #20.982 |
| ELEKTRA WIND POWER SRL | 13.3M | 2 | 4.5M | #20.529 |
| IMAM SOLE E VENTO S.R.L. | 6M | 2 | 1.6M | #39.957 |
| GAMMA SOLAR PROJECT SRL | 7.2M | 2 | -1.8M | #33.976 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MW GREEN POWER EXPORT S.A.(you) | BLVD SUPPORT S.R.L. | DELTA FOTOVOLTAIC ENERGY SRL | ROTT HAUS CONSTRUCT S.R.L. | UNITED POWER TRADING S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.7M | 10.4M | 9.8M | 9.7M | 10.6M |
| Profit | 1.4M | 60.7K | 3.9M | 6M | 1.8M |
| Margin | 13,8% | 0,6% | 39,4% | 62,4% | 17,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MW GREEN POWER EXPORT S.A.”.