MUNTENIA GRUP 2003 S.R.L.
Revenue
29.2M
2024
Profit
1.7M
2024
Employees
387
2024
Margin
6,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MUNTENIA GRUP 2003 S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 29.2M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #41 la cifra de afaceri, #85 la profit, #14 la număr angajați din 9.011 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MUNTENIA GRUP 2003 S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 29.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #41 la cifra de afaceri, #85 la profit, #14 la număr angajați din 9.011 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 777K lei
- Marjă medie
- 14.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 37.6× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 81.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 81) — 2024
Industry size
7B
RON revenue
Total companies
9.011
Total employees
42.829
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROMNICON SRL | 27.8M | 408 | Activități profesionale |
| SALPITFLOR GREEN S.A. | 35.4M | 322 | Activități profesionale |
| GLANZ SRL | 34M | 324 | Activități profesionale |
| LIGHT CLEANING SRL | 32.5M | 306 | Activități profesionale |
| PIE�E PREST SA | 40.7M | 355 | Activități profesionale |
| GOSPOD�RIRE URBAN� SRL | 39.8M | 348 | Activități profesionale |
| SORALI SERVICES 2003 SRL | 27.5M | 264 | Activități profesionale |
| DIATOURS SRL | 21M | 318 | Activități profesionale |
| SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. | 32.9M | 237 | Activități profesionale |
| MEDLINE COM SRL | 44.8M | 457 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 81)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.0%
- CA / angajat
- 75.5K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 29.2M
- Profit net
- 1.7M
- Angajați
- 387
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 29.2M | 1.7M | 387 |
Explore
Industry (CAEN 81)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MUNTENIA GRUP 2003 S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MUNTENIA GRUP 2003 S.R.L.(current)
- Revenue
- 29.2M
- Employees
- 387
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #10.345
- ROMNICON SRL
- Revenue
- 27.8M
- Employees
- 408
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #10.801
- SALPITFLOR GREEN S.A.
- Revenue
- 35.4M
- Employees
- 322
- Profit
- 592K
- Rank RO
- #8.702
- GLANZ SRL
- Revenue
- 34M
- Employees
- 324
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #9.054
- LIGHT CLEANING SRL
- Revenue
- 32.5M
- Employees
- 306
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #9.448
- PIE�E PREST SA
- Revenue
- 40.7M
- Employees
- 355
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #7.653
- GOSPOD�RIRE URBAN� SRL
- Revenue
- 39.8M
- Employees
- 348
- Profit
- 609K
- Rank RO
- #7.811
- SORALI SERVICES 2003 SRL
- Revenue
- 27.5M
- Employees
- 264
- Profit
- 5M
- Rank RO
- #10.902
- DIATOURS SRL
- Revenue
- 21M
- Employees
- 318
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #13.829
- SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 32.9M
- Employees
- 237
- Profit
- 233K
- Rank RO
- #9.327
- MEDLINE COM SRL
- Revenue
- 44.8M
- Employees
- 457
- Profit
- 609K
- Rank RO
- #7.027
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MUNTENIA GRUP 2003 S.R.L.(current) | 29.2M | 387 | 1.7M | #10.345 |
| ROMNICON SRL | 27.8M | 408 | 1.7M | #10.801 |
| SALPITFLOR GREEN S.A. | 35.4M | 322 | 592K | #8.702 |
| GLANZ SRL | 34M | 324 | 2.7M | #9.054 |
| LIGHT CLEANING SRL | 32.5M | 306 | 3.4M | #9.448 |
| PIE�E PREST SA | 40.7M | 355 | 2.8M | #7.653 |
| GOSPOD�RIRE URBAN� SRL | 39.8M | 348 | 609K | #7.811 |
| SORALI SERVICES 2003 SRL | 27.5M | 264 | 5M | #10.902 |
| DIATOURS SRL | 21M | 318 | 1.6M | #13.829 |
| SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. | 32.9M | 237 | 233K | #9.327 |
| MEDLINE COM SRL | 44.8M | 457 | 609K | #7.027 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MUNTENIA GRUP 2003 S.R.L.(you) | ROMNICON SRL | SALPITFLOR GREEN S.A. | GLANZ SRL | LIGHT CLEANING SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 29.2M | 27.8M | 35.4M | 34M | 32.5M |
| Profit | 1.7M | 1.7M | 592K | 2.7M | 3.4M |
| Margin | 6,0% | 6,0% | 1,7% | 8,1% | 10,6% |
| Employees | 387 | 408 | 322 | 324 | 306 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MUNTENIA GRUP 2003 S.R.L.”.