MUNDOVET S.R.L.
Revenue
149K
2024
Profit
66.3K
2024
Employees
1
2024
Margin
44,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MUNDOVET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 149K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.622 la cifra de afaceri, #1.118 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 44.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MUNDOVET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 149K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 44.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.622 la cifra de afaceri, #1.118 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 5.3× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PROMED VET SRL | 153K | 1 | Activități profesionale |
| IANCU VETMED S.R.L. | 157K | 1 | Activități profesionale |
| CABNIVET S.R.L. | 136K | 1 | Activități profesionale |
| GOGHEZU SANVET S.R.L. | 136K | 1 | Activități profesionale |
| INTERCOCO SRL | 133K | 1 | Activități profesionale |
| DESPIFARM S.R.L. | 169K | 1 | Activități profesionale |
| ANILAVET CONSULT S.R.L. | 169K | 1 | Activități profesionale |
| VOLTUMNA SRL | 149K | 1 | Activități profesionale |
| RUXFARM STYLE SRL | 149K | 1 | Activități profesionale |
| HOBBY MED VET SRL | 149K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 44.5%
- CA / angajat
- 149K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 48%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 149K
- Profit net
- 66.3K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 149K | 66.3K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MUNDOVET S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MUNDOVET S.R.L.(current)
- Revenue
- 149K
- Employees
- 1
- Profit
- 66.3K
- Rank RO
- #434.379
- PROMED VET SRL
- Revenue
- 153K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.4K
- Rank RO
- #430.281
- IANCU VETMED S.R.L.
- Revenue
- 157K
- Employees
- 1
- Profit
- 67.7K
- Rank RO
- #426.173
- CABNIVET S.R.L.
- Revenue
- 136K
- Employees
- 1
- Profit
- 19K
- Rank RO
- #447.852
- GOGHEZU SANVET S.R.L.
- Revenue
- 136K
- Employees
- 1
- Profit
- 76.9K
- Rank RO
- #448.230
- INTERCOCO SRL
- Revenue
- 133K
- Employees
- 1
- Profit
- 26.9K
- Rank RO
- #451.560
- DESPIFARM S.R.L.
- Revenue
- 169K
- Employees
- 1
- Profit
- -5.4K
- Rank RO
- #415.178
- ANILAVET CONSULT S.R.L.
- Revenue
- 169K
- Employees
- 1
- Profit
- 91.9K
- Rank RO
- #414.824
- VOLTUMNA SRL
- Revenue
- 149K
- Employees
- 1
- Profit
- 20.8K
- Rank RO
- #434.232
- RUXFARM STYLE SRL
- Revenue
- 149K
- Employees
- 1
- Profit
- -13.1K
- Rank RO
- #434.578
- HOBBY MED VET SRL
- Revenue
- 149K
- Employees
- 1
- Profit
- 50.2K
- Rank RO
- #434.851
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MUNDOVET S.R.L.(current) | 149K | 1 | 66.3K | #434.379 |
| PROMED VET SRL | 153K | 1 | 2.4K | #430.281 |
| IANCU VETMED S.R.L. | 157K | 1 | 67.7K | #426.173 |
| CABNIVET S.R.L. | 136K | 1 | 19K | #447.852 |
| GOGHEZU SANVET S.R.L. | 136K | 1 | 76.9K | #448.230 |
| INTERCOCO SRL | 133K | 1 | 26.9K | #451.560 |
| DESPIFARM S.R.L. | 169K | 1 | -5.4K | #415.178 |
| ANILAVET CONSULT S.R.L. | 169K | 1 | 91.9K | #414.824 |
| VOLTUMNA SRL | 149K | 1 | 20.8K | #434.232 |
| RUXFARM STYLE SRL | 149K | 1 | -13.1K | #434.578 |
| HOBBY MED VET SRL | 149K | 1 | 50.2K | #434.851 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MUNDOVET S.R.L.(you) | PROMED VET SRL | IANCU VETMED S.R.L. | CABNIVET S.R.L. | GOGHEZU SANVET S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 149K | 153K | 157K | 136K | 136K |
| Profit | 66.3K | 2.4K | 67.7K | 19K | 76.9K |
| Margin | 44,5% | 1,6% | 43,1% | 14,0% | 56,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MUNDOVET S.R.L.”.