MTURISM SIM S.R.L.
Revenue
150K
2024
Profit
33.6K
2024
Employees
1
2024
Margin
22,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MTURISM SIM S.R.L. este o companie micro din sectorul Cazare, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 150K lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #5.280 la cifra de afaceri, #3.257 la profit, #3.259 la număr angajați din 11.968 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MTURISM SIM S.R.L. este o companie micro din sectorul Cazare, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 150K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Cazare (România), compania este #5.280 la cifra de afaceri, #3.257 la profit, #3.259 la număr angajați din 11.968 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Cazare (CAEN 55) — 2024
Industry size
12.6B
RON revenue
Total companies
11.968
Total employees
45.375
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ANA HOTELS S.R.L.230M
- SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL198M
- CONTINENTAL HOTELS S.A.186M
- NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.178M
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR �I RECUPERARE A CAPACIT��II DE MUNC� "T.B.R.C.M." S.A.171M
- CALIMANESTI CACIULATA SA113M
- PHOENICIA EXPRESS S.R.L.94.6M
- M.W.IMPORT EXPORT SRL89.1M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CASA FERICITA IP S.R.L. | 151K | 1 | Cazare |
| KESLETZ S.R.L. | 149K | 1 | Cazare |
| ECO GALE� SRL | 151K | 1 | Cazare |
| PACT SRL | 152K | 1 | Cazare |
| PROMED SIB S.R.L. | 152K | 1 | Cazare |
| CATALEYA INN S.R.L. | 154K | 1 | Cazare |
| CABANA RUSTIK JINA S.R.L. | 145K | 1 | Cazare |
| JAIGIRIDHARI S.R.L. | 156K | 1 | Cazare |
| IMB AGREMENT S.R.L. | 144K | 1 | Cazare |
| AGRO TOUR SRL | 156K | 1 | Cazare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 55)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 22.4%
- CA / angajat
- 150K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 48%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 150K
- Profit net
- 33.6K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 150K | 33.6K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MTURISM SIM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MTURISM SIM S.R.L.(current)
- Revenue
- 150K
- Employees
- 1
- Profit
- 33.6K
- Rank RO
- #433.446
- CASA FERICITA IP S.R.L.
- Revenue
- 151K
- Employees
- 1
- Profit
- 43.1K
- Rank RO
- #432.610
- KESLETZ S.R.L.
- Revenue
- 149K
- Employees
- 1
- Profit
- -8.1K
- Rank RO
- #434.406
- ECO GALE� SRL
- Revenue
- 151K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.6K
- Rank RO
- #431.867
- PACT SRL
- Revenue
- 152K
- Employees
- 1
- Profit
- 47.5K
- Rank RO
- #431.322
- PROMED SIB S.R.L.
- Revenue
- 152K
- Employees
- 1
- Profit
- -73.5K
- Rank RO
- #431.051
- CATALEYA INN S.R.L.
- Revenue
- 154K
- Employees
- 1
- Profit
- 50K
- Rank RO
- #429.328
- CABANA RUSTIK JINA S.R.L.
- Revenue
- 145K
- Employees
- 1
- Profit
- 23.1K
- Rank RO
- #439.006
- JAIGIRIDHARI S.R.L.
- Revenue
- 156K
- Employees
- 1
- Profit
- -75.9K
- Rank RO
- #427.662
- IMB AGREMENT S.R.L.
- Revenue
- 144K
- Employees
- 1
- Profit
- 92.8K
- Rank RO
- #439.552
- AGRO TOUR SRL
- Revenue
- 156K
- Employees
- 1
- Profit
- 11.5K
- Rank RO
- #426.942
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MTURISM SIM S.R.L.(current) | 150K | 1 | 33.6K | #433.446 |
| CASA FERICITA IP S.R.L. | 151K | 1 | 43.1K | #432.610 |
| KESLETZ S.R.L. | 149K | 1 | -8.1K | #434.406 |
| ECO GALE� SRL | 151K | 1 | 2.6K | #431.867 |
| PACT SRL | 152K | 1 | 47.5K | #431.322 |
| PROMED SIB S.R.L. | 152K | 1 | -73.5K | #431.051 |
| CATALEYA INN S.R.L. | 154K | 1 | 50K | #429.328 |
| CABANA RUSTIK JINA S.R.L. | 145K | 1 | 23.1K | #439.006 |
| JAIGIRIDHARI S.R.L. | 156K | 1 | -75.9K | #427.662 |
| IMB AGREMENT S.R.L. | 144K | 1 | 92.8K | #439.552 |
| AGRO TOUR SRL | 156K | 1 | 11.5K | #426.942 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MTURISM SIM S.R.L.(you) | CASA FERICITA IP S.R.L. | KESLETZ S.R.L. | ECO GALE� SRL | PACT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 150K | 151K | 149K | 151K | 152K |
| Profit | 33.6K | 43.1K | -8.1K | 2.6K | 47.5K |
| Margin | 22,4% | 28,6% | -5,4% | 1,7% | 31,2% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MTURISM SIM S.R.L.”.