Revenue

719K

2024

Profit

455K

2024

Employees

2

2024

Margin

63,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MTS TEAMGRES S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 719K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #13.962 la cifra de afaceri, #5.469 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 63.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MTS TEAMGRES S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 719K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 63.3%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #13.962 la cifra de afaceri, #5.469 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#13.962 din 56.726 companii

Top 24.6%

Vezi clasamentul

După profit

#5.469 din 56.726 companii

Top 9.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#14.220 din 56.726 companii

Top 25.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri719K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit63.3% vs medie industrie 9.8%

Compania este 6.4× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
AGRO OVY91 SRL723K2Construcții
EVA CONSTRUCT TIM VF S.R.L.711K2Construcții
R�U�I Z. CONSTRUCT S.R.L.703K2Construcții
DRGF EXCELENT CONSTRUCT S.R.L.745K2Construcții
DANYMAN HOUSE S.R.L.745K2Construcții
ALEX BEBEC CONSTRUCT SRL690K2Construcții
ABEL EL SERVICES S.R.L.750K2Construcții
AL.SE.NI IMOBILIARE 2017 SRL678K2Construcții
ANGHEL CONCEPT SRL676K2Construcții
RAYAN BUILDING S.R.L.774K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
63.3%
CA / angajat
360K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 21%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    719K
    Profit net
    455K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MTS TEAMGRES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMTS TEAMGRES S.R.L.(you)AGRO OVY91 SRLEVA CONSTRUCT TIM VF S.R.L.R�U�I Z. CONSTRUCT S.R.L.DRGF EXCELENT CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
719K
723K
711K
703K
745K
Profit
455K
353K
118K
369K
165K
Margin
63,3%
48,9%
16,7%
52,4%
22,1%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MTS TEAMGRES S.R.L.”.