MT GRUNE HAUS S.R.L.
Revenue
674K
2024
Profit
937K
2024
Employees
1
2024
Margin
137,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MT GRUNE HAUS S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 674K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #14.336 la cifra de afaceri, #2.877 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 137.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MT GRUNE HAUS S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 674K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 137.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #14.336 la cifra de afaceri, #2.877 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 14.0× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| REIMAN GLOBAL S.R.L. | 675K | 1 | Construcții |
| POSTEVCA HOUSE SRL | 673K | 1 | Construcții |
| PAVELINO PROIECT S.R.L. | 651K | 1 | Construcții |
| NELLO-RESTAURI S.R.L. | 650K | 1 | Construcții |
| ITAL-RO. LATTONERIA SRL | 731K | 1 | Construcții |
| VERTICAL THINK S.R.L. | 633K | 1 | Construcții |
| ABENI TRANS SRL | 737K | 1 | Construcții |
| NTH IMOBILIARE S.R.L. | 616K | 1 | Construcții |
| BCM INVEST S.R.L. | 755K | 1 | Construcții |
| ROSSA PAVIMENTI S.R.L. | 770K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 137.4%
- CA / angajat
- 682K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 674K
- Profit net
- 937K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 674K | 937K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MT GRUNE HAUS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MT GRUNE HAUS S.R.L.(current)
- Revenue
- 674K
- Employees
- 1
- Profit
- 937K
- Rank RO
- #192.366
- REIMAN GLOBAL S.R.L.
- Revenue
- 675K
- Employees
- 1
- Profit
- 50.1K
- Rank RO
- #193.444
- POSTEVCA HOUSE SRL
- Revenue
- 673K
- Employees
- 1
- Profit
- 412K
- Rank RO
- #193.752
- PAVELINO PROIECT S.R.L.
- Revenue
- 651K
- Employees
- 1
- Profit
- 183K
- Rank RO
- #197.501
- NELLO-RESTAURI S.R.L.
- Revenue
- 650K
- Employees
- 1
- Profit
- 142K
- Rank RO
- #197.621
- ITAL-RO. LATTONERIA SRL
- Revenue
- 731K
- Employees
- 1
- Profit
- 198K
- Rank RO
- #184.731
- VERTICAL THINK S.R.L.
- Revenue
- 633K
- Employees
- 1
- Profit
- 516K
- Rank RO
- #200.714
- ABENI TRANS SRL
- Revenue
- 737K
- Employees
- 1
- Profit
- 142K
- Rank RO
- #183.825
- NTH IMOBILIARE S.R.L.
- Revenue
- 616K
- Employees
- 1
- Profit
- 0 lei
- Rank RO
- #203.987
- BCM INVEST S.R.L.
- Revenue
- 755K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.7K
- Rank RO
- #181.172
- ROSSA PAVIMENTI S.R.L.
- Revenue
- 770K
- Employees
- 1
- Profit
- 245K
- Rank RO
- #179.158
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MT GRUNE HAUS S.R.L.(current) | 674K | 1 | 937K | #192.366 |
| REIMAN GLOBAL S.R.L. | 675K | 1 | 50.1K | #193.444 |
| POSTEVCA HOUSE SRL | 673K | 1 | 412K | #193.752 |
| PAVELINO PROIECT S.R.L. | 651K | 1 | 183K | #197.501 |
| NELLO-RESTAURI S.R.L. | 650K | 1 | 142K | #197.621 |
| ITAL-RO. LATTONERIA SRL | 731K | 1 | 198K | #184.731 |
| VERTICAL THINK S.R.L. | 633K | 1 | 516K | #200.714 |
| ABENI TRANS SRL | 737K | 1 | 142K | #183.825 |
| NTH IMOBILIARE S.R.L. | 616K | 1 | 0 lei | #203.987 |
| BCM INVEST S.R.L. | 755K | 1 | 12.7K | #181.172 |
| ROSSA PAVIMENTI S.R.L. | 770K | 1 | 245K | #179.158 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MT GRUNE HAUS S.R.L.(you) | REIMAN GLOBAL S.R.L. | POSTEVCA HOUSE SRL | PAVELINO PROIECT S.R.L. | NELLO-RESTAURI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 674K | 675K | 673K | 651K | 650K |
| Profit | 937K | 50.1K | 412K | 183K | 142K |
| Margin | 137,4% | 7,4% | 61,2% | 28,1% | 21,9% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MT GRUNE HAUS S.R.L.”.