MRC RACING SOLUTIONS S.R.L.
Revenue
1.3M
2024
Profit
-61.6K
2024
Employees
7
2024
Margin
-4,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MRC RACING SOLUTIONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități sportive și recreative, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Activități sportive și recreative (România), compania este #493 la cifra de afaceri, #9.833 la profit, #240 la număr angajați din 10.644 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MRC RACING SOLUTIONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități sportive și recreative, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -4.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Activități sportive și recreative (România), compania este #493 la cifra de afaceri, #9.833 la profit, #240 la număr angajați din 10.644 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități sportive și recreative (CAEN 93) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 404K lei
- Marjă medie
- 5.0%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 3.1× față de media industriei
Compania este -1.0× față de media industriei
Compania este 5.3× față de media industriei
Industry intelligence
Activități sportive și recreative (CAEN 93) — 2024
Industry size
4.3B
RON revenue
Total companies
10.644
Total employees
13.945
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CLUB SPORT FITNESS CENTER MV SRL | 1.3M | 7 | Activități sportive și recreative |
| WELLNESS GYM CENTER S.R.L. | 1.3M | 8 | Activități sportive și recreative |
| ALEX'S-IMPEX S.R.L. | 1.3M | 6 | Activități sportive și recreative |
| AEROSQUASH SRL | 1.3M | 6 | Activități sportive și recreative |
| K' SPORT IMPEX 2002 SRL | 1.2M | 8 | Activități sportive și recreative |
| MEGAZONE CONCEPT SRL | 1.5M | 7 | Activități sportive și recreative |
| SPORT 4 ALL FITNESS CENTER S.R.L. | 1.4M | 7 | Activități sportive și recreative |
| SPORT F.I.T. S.R.L. | 1.4M | 8 | Activități sportive și recreative |
| NAVI SWIM S.R.L. | 1.1M | 6 | Activități sportive și recreative |
| INDIGO GYM SRL | 1.1M | 7 | Activități sportive și recreative |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 93)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -4.9%
- CA / angajat
- 179K
- Scor risc (0–100)
- 52
- Percentil piață (CA)
- Top 15%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.3M
- Profit net
- -61.6K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.3M | -61.6K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MRC RACING SOLUTIONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MRC RACING SOLUTIONS S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- -61.6K
- Rank RO
- #131.454
- CLUB SPORT FITNESS CENTER MV SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 7
- Profit
- -860K
- Rank RO
- #131.194
- WELLNESS GYM CENTER S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 8
- Profit
- -168K
- Rank RO
- #131.389
- ALEX'S-IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 78.3K
- Rank RO
- #131.662
- AEROSQUASH SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 95K
- Rank RO
- #130.506
- K' SPORT IMPEX 2002 SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 8
- Profit
- 184K
- Rank RO
- #135.942
- MEGAZONE CONCEPT SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 7
- Profit
- 516K
- Rank RO
- #116.170
- SPORT 4 ALL FITNESS CENTER S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #123.958
- SPORT F.I.T. S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 8
- Profit
- -196K
- Rank RO
- #122.805
- NAVI SWIM S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 286K
- Rank RO
- #142.319
- INDIGO GYM SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 7
- Profit
- -19.9K
- Rank RO
- #144.181
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MRC RACING SOLUTIONS S.R.L.(current) | 1.3M | 7 | -61.6K | #131.454 |
| CLUB SPORT FITNESS CENTER MV SRL | 1.3M | 7 | -860K | #131.194 |
| WELLNESS GYM CENTER S.R.L. | 1.3M | 8 | -168K | #131.389 |
| ALEX'S-IMPEX S.R.L. | 1.3M | 6 | 78.3K | #131.662 |
| AEROSQUASH SRL | 1.3M | 6 | 95K | #130.506 |
| K' SPORT IMPEX 2002 SRL | 1.2M | 8 | 184K | #135.942 |
| MEGAZONE CONCEPT SRL | 1.5M | 7 | 516K | #116.170 |
| SPORT 4 ALL FITNESS CENTER S.R.L. | 1.4M | 7 | 101K | #123.958 |
| SPORT F.I.T. S.R.L. | 1.4M | 8 | -196K | #122.805 |
| NAVI SWIM S.R.L. | 1.1M | 6 | 286K | #142.319 |
| INDIGO GYM SRL | 1.1M | 7 | -19.9K | #144.181 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MRC RACING SOLUTIONS S.R.L.(you) | CLUB SPORT FITNESS CENTER MV SRL | WELLNESS GYM CENTER S.R.L. | ALEX'S-IMPEX S.R.L. | AEROSQUASH SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.3M | 1.3M | 1.3M | 1.3M | 1.3M |
| Profit | -61.6K | -860K | -168K | 78.3K | 95K |
| Margin | -4,9% | -68,3% | -13,4% | 6,3% | 7,5% |
| Employees | 7 | 7 | 8 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MRC RACING SOLUTIONS S.R.L.”.