MPD SMART BUILDING S.R.L.
Revenue
884K
2024
Profit
188K
2024
Employees
2
2024
Margin
21,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MPD SMART BUILDING S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 884K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #7.874 la cifra de afaceri, #6.193 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MPD SMART BUILDING S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 884K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 21.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #7.874 la cifra de afaceri, #6.193 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MIVABO SALES S.R.L. | 860K | 2 | Construcții |
| EMMALEX BAU S.R.L. | 858K | 2 | Construcții |
| VRT INSTAL S.R.L. | 857K | 2 | Construcții |
| LER UTILAJ SRL | 854K | 2 | Construcții |
| TERMO VSR SRL | 917K | 2 | Construcții |
| FLORIDAN EXCAVCONSTRUCT S.R.L. | 919K | 2 | Construcții |
| PERFECT COMFORT HVAC S.R.L. | 840K | 2 | Construcții |
| ELIART S.R.L. | 950K | 2 | Construcții |
| USI DE ACCES S.R.L. | 800K | 2 | Construcții |
| KPU S.R.L. | 978K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 21.3%
- CA / angajat
- 442K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 884K
- Profit net
- 188K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 884K | 188K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MPD SMART BUILDING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MPD SMART BUILDING S.R.L.(current)
- Revenue
- 884K
- Employees
- 2
- Profit
- 188K
- Rank RO
- #165.046
- MIVABO SALES S.R.L.
- Revenue
- 860K
- Employees
- 2
- Profit
- 45K
- Rank RO
- #167.773
- EMMALEX BAU S.R.L.
- Revenue
- 858K
- Employees
- 2
- Profit
- 27.6K
- Rank RO
- #168.022
- VRT INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 857K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.5K
- Rank RO
- #168.122
- LER UTILAJ SRL
- Revenue
- 854K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.9K
- Rank RO
- #168.497
- TERMO VSR SRL
- Revenue
- 917K
- Employees
- 2
- Profit
- 23K
- Rank RO
- #161.453
- FLORIDAN EXCAVCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 919K
- Employees
- 2
- Profit
- 241K
- Rank RO
- #161.287
- PERFECT COMFORT HVAC S.R.L.
- Revenue
- 840K
- Employees
- 2
- Profit
- 150K
- Rank RO
- #170.240
- ELIART S.R.L.
- Revenue
- 950K
- Employees
- 2
- Profit
- 258K
- Rank RO
- #158.012
- USI DE ACCES S.R.L.
- Revenue
- 800K
- Employees
- 2
- Profit
- 11K
- Rank RO
- #175.128
- KPU S.R.L.
- Revenue
- 978K
- Employees
- 2
- Profit
- 4.4K
- Rank RO
- #155.280
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MPD SMART BUILDING S.R.L.(current) | 884K | 2 | 188K | #165.046 |
| MIVABO SALES S.R.L. | 860K | 2 | 45K | #167.773 |
| EMMALEX BAU S.R.L. | 858K | 2 | 27.6K | #168.022 |
| VRT INSTAL S.R.L. | 857K | 2 | 2.5K | #168.122 |
| LER UTILAJ SRL | 854K | 2 | 13.9K | #168.497 |
| TERMO VSR SRL | 917K | 2 | 23K | #161.453 |
| FLORIDAN EXCAVCONSTRUCT S.R.L. | 919K | 2 | 241K | #161.287 |
| PERFECT COMFORT HVAC S.R.L. | 840K | 2 | 150K | #170.240 |
| ELIART S.R.L. | 950K | 2 | 258K | #158.012 |
| USI DE ACCES S.R.L. | 800K | 2 | 11K | #175.128 |
| KPU S.R.L. | 978K | 2 | 4.4K | #155.280 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MPD SMART BUILDING S.R.L.(you) | MIVABO SALES S.R.L. | EMMALEX BAU S.R.L. | VRT INSTAL S.R.L. | LER UTILAJ SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 884K | 860K | 858K | 857K | 854K |
| Profit | 188K | 45K | 27.6K | 2.5K | 13.9K |
| Margin | 21,3% | 5,2% | 3,2% | 0,3% | 1,6% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MPD SMART BUILDING S.R.L.”.