MOTO SPA S.R.L.
Revenue
382K
2024
Profit
4.5K
2024
Employees
2
2024
Margin
1,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MOTO SPA S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 382K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #11.938 la cifra de afaceri, #25.006 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MOTO SPA S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 382K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #11.938 la cifra de afaceri, #25.006 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DMA INFOSYS SRL | 380K | 2 | IT |
| GCIT - GESTIUNE SI CONSULTANTA IT S.A. | 386K | 2 | IT |
| COMP. RAMI SRL | 378K | 2 | IT |
| ORBIS INNOVATION SRL | 378K | 2 | IT |
| BLUE PROJECT SOFTWARE SRL | 387K | 2 | IT |
| CIBERI INFORMATION SYSTEMS SRL | 387K | 2 | IT |
| MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. | 376K | 2 | IT |
| SMART FINANCIAL IT CONSULTING S.R.L. | 376K | 2 | IT |
| NEOADWANCED SOLUTIONS S.R.L. | 375K | 2 | IT |
| SMART NET COMPUTERS SRL | 391K | 2 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.2%
- CA / angajat
- 191K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 29%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 382K
- Profit net
- 4.5K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 382K | 4.5K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 62)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MOTO SPA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MOTO SPA S.R.L.(current)
- Revenue
- 382K
- Employees
- 2
- Profit
- 4.5K
- Rank RO
- #263.959
- DMA INFOSYS SRL
- Revenue
- 380K
- Employees
- 2
- Profit
- 254K
- Rank RO
- #264.635
- GCIT - GESTIUNE SI CONSULTANTA IT S.A.
- Revenue
- 386K
- Employees
- 2
- Profit
- -889K
- Rank RO
- #262.838
- COMP. RAMI SRL
- Revenue
- 378K
- Employees
- 2
- Profit
- 113K
- Rank RO
- #265.379
- ORBIS INNOVATION SRL
- Revenue
- 378K
- Employees
- 2
- Profit
- 168K
- Rank RO
- #265.439
- BLUE PROJECT SOFTWARE SRL
- Revenue
- 387K
- Employees
- 2
- Profit
- 257K
- Rank RO
- #262.444
- CIBERI INFORMATION SYSTEMS SRL
- Revenue
- 387K
- Employees
- 2
- Profit
- 188K
- Rank RO
- #262.284
- MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L.
- Revenue
- 376K
- Employees
- 2
- Profit
- -102K
- Rank RO
- #266.118
- SMART FINANCIAL IT CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 376K
- Employees
- 2
- Profit
- 139K
- Rank RO
- #266.286
- NEOADWANCED SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 375K
- Employees
- 2
- Profit
- 188K
- Rank RO
- #266.681
- SMART NET COMPUTERS SRL
- Revenue
- 391K
- Employees
- 2
- Profit
- -33K
- Rank RO
- #260.998
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MOTO SPA S.R.L.(current) | 382K | 2 | 4.5K | #263.959 |
| DMA INFOSYS SRL | 380K | 2 | 254K | #264.635 |
| GCIT - GESTIUNE SI CONSULTANTA IT S.A. | 386K | 2 | -889K | #262.838 |
| COMP. RAMI SRL | 378K | 2 | 113K | #265.379 |
| ORBIS INNOVATION SRL | 378K | 2 | 168K | #265.439 |
| BLUE PROJECT SOFTWARE SRL | 387K | 2 | 257K | #262.444 |
| CIBERI INFORMATION SYSTEMS SRL | 387K | 2 | 188K | #262.284 |
| MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. | 376K | 2 | -102K | #266.118 |
| SMART FINANCIAL IT CONSULTING S.R.L. | 376K | 2 | 139K | #266.286 |
| NEOADWANCED SOLUTIONS S.R.L. | 375K | 2 | 188K | #266.681 |
| SMART NET COMPUTERS SRL | 391K | 2 | -33K | #260.998 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MOTO SPA S.R.L.(you) | DMA INFOSYS SRL | GCIT - GESTIUNE SI CONSULTANTA IT S.A. | COMP. RAMI SRL | ORBIS INNOVATION SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 382K | 380K | 386K | 378K | 378K |
| Profit | 4.5K | 254K | -889K | 113K | 168K |
| Margin | 1,2% | 66,8% | -230,5% | 29,7% | 44,5% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MOTO SPA S.R.L.”.