Revenue

129K

2024

Profit

8K

2024

Employees

2

2024

Margin

6,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

MOTION STUDIO SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 129K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #21.753 la cifra de afaceri, #18.916 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
MOTION STUDIO SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 129K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.3%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #21.753 la cifra de afaceri, #18.916 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#21.753 din 39.568 companii

Top 55.0%

Vezi clasamentul

După profit

#18.916 din 39.568 companii

Top 47.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#10.500 din 39.568 companii

Top 26.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri129K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit6.3% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.6× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.6× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
BULDO GEL S.R.L.130K2Construcții
BOGDANA INSTALA�II S.R.L.130K2Construcții
RAHESAM PREST S.R.L.130K2Construcții
LEVY CLIMA SRL133K2Construcții
TFM MARICONSTRUCT S.R.L.124K2Construcții
DISTREO S.R.L.124K2Construcții
FRATELLO BOK S.R.L.134K2Construcții
HYDU CONSTRUCT S.R.L.123K2Construcții
VECTORIAL MLP STAR S.R.L.123K2Construcții
TRISTEAN SRL136K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
6.3%
CA / angajat
64.3K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 51%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    129K
    Profit net
    8K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la MOTION STUDIO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricMOTION STUDIO SRL(you)BULDO GEL S.R.L.BOGDANA INSTALA�II S.R.L.RAHESAM PREST S.R.L.LEVY CLIMA SRL
Revenue
129K
130K
130K
130K
133K
Profit
8K
3.6K
17K
12.4K
5.5K
Margin
6,3%
2,8%
13,1%
9,5%
4,1%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “MOTION STUDIO SRL”.