MOSER PROJEKT S.R.L.
Revenue
409K
2024
Profit
182K
2024
Employees
3
2024
Margin
44,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MOSER PROJEKT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 409K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #18.074 la cifra de afaceri, #9.926 la profit, #10.996 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 44.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MOSER PROJEKT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 409K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 44.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #18.074 la cifra de afaceri, #9.926 la profit, #10.996 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 4.5× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ALBASEM CONTRACTING S.R.L. | 415K | 3 | Construcții |
| HELP PLUMBING S.R.L. | 394K | 3 | Construcții |
| ACC - ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI CONSULTANTA SRL | 430K | 3 | Construcții |
| DESIGN & CONSTRUCT DEVELOPMENT S.R.L. | 385K | 3 | Construcții |
| KB CREATIVE FLASH S.R.L. | 438K | 3 | Construcții |
| MRC CONSTRUCT SERVICES S.R.L. | 439K | 3 | Construcții |
| PIMENTEL 21 S.R.L. | 379K | 3 | Construcții |
| ?TEF & STEL SRL | 468K | 3 | Construcții |
| CONSGENER S.R.L. | 409K | 3 | Construcții |
| ALYROM ENTERPRISE SRL | 409K | 3 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 44.6%
- CA / angajat
- 136K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 409K
- Profit net
- 182K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 409K | 182K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MOSER PROJEKT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MOSER PROJEKT S.R.L.(current)
- Revenue
- 409K
- Employees
- 3
- Profit
- 182K
- Rank RO
- #254.968
- ALBASEM CONTRACTING S.R.L.
- Revenue
- 415K
- Employees
- 3
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #253.196
- HELP PLUMBING S.R.L.
- Revenue
- 394K
- Employees
- 3
- Profit
- 175K
- Rank RO
- #260.051
- ACC - ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI CONSULTANTA SRL
- Revenue
- 430K
- Employees
- 3
- Profit
- 8K
- Rank RO
- #248.376
- DESIGN & CONSTRUCT DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 385K
- Employees
- 3
- Profit
- -366K
- Rank RO
- #262.979
- KB CREATIVE FLASH S.R.L.
- Revenue
- 438K
- Employees
- 3
- Profit
- -123K
- Rank RO
- #245.941
- MRC CONSTRUCT SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 439K
- Employees
- 3
- Profit
- 53.3K
- Rank RO
- #245.596
- PIMENTEL 21 S.R.L.
- Revenue
- 379K
- Employees
- 3
- Profit
- -23.7K
- Rank RO
- #265.089
- ?TEF & STEL SRL
- Revenue
- 468K
- Employees
- 3
- Profit
- 4.5K
- Rank RO
- #237.290
- CONSGENER S.R.L.
- Revenue
- 409K
- Employees
- 3
- Profit
- 7.8K
- Rank RO
- #254.967
- ALYROM ENTERPRISE SRL
- Revenue
- 409K
- Employees
- 3
- Profit
- -83.9K
- Rank RO
- #254.985
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MOSER PROJEKT S.R.L.(current) | 409K | 3 | 182K | #254.968 |
| ALBASEM CONTRACTING S.R.L. | 415K | 3 | 104K | #253.196 |
| HELP PLUMBING S.R.L. | 394K | 3 | 175K | #260.051 |
| ACC - ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI CONSULTANTA SRL | 430K | 3 | 8K | #248.376 |
| DESIGN & CONSTRUCT DEVELOPMENT S.R.L. | 385K | 3 | -366K | #262.979 |
| KB CREATIVE FLASH S.R.L. | 438K | 3 | -123K | #245.941 |
| MRC CONSTRUCT SERVICES S.R.L. | 439K | 3 | 53.3K | #245.596 |
| PIMENTEL 21 S.R.L. | 379K | 3 | -23.7K | #265.089 |
| ?TEF & STEL SRL | 468K | 3 | 4.5K | #237.290 |
| CONSGENER S.R.L. | 409K | 3 | 7.8K | #254.967 |
| ALYROM ENTERPRISE SRL | 409K | 3 | -83.9K | #254.985 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MOSER PROJEKT S.R.L.(you) | ALBASEM CONTRACTING S.R.L. | HELP PLUMBING S.R.L. | ACC - ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII SI CONSULTANTA SRL | DESIGN & CONSTRUCT DEVELOPMENT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 409K | 415K | 394K | 430K | 385K |
| Profit | 182K | 104K | 175K | 8K | -366K |
| Margin | 44,6% | 25,1% | 44,4% | 1,8% | -95,0% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MOSER PROJEKT S.R.L.”.