MOROEXFOR SRL
Revenue
701K
2024
Profit
75.6K
2024
Employees
2
2024
Margin
10,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MOROEXFOR SRL este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 701K lei (date 2024). În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #1.859 la cifra de afaceri, #1.287 la profit, #1.863 la număr angajați din 5.091 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MOROEXFOR SRL este o companie mică din sectorul Silvicultură și exploatare forestieră, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 701K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Silvicultură și exploatare forestieră (România), compania este #1.859 la cifra de afaceri, #1.287 la profit, #1.863 la număr angajați din 5.091 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 2.4× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Silvicultură și exploatare forestieră (CAEN 02) — 2024
Industry size
10.7B
RON revenue
Total companies
5.091
Total employees
33.486
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PANFOREST SRL | 780K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FOREST VIP SERVICE S.R.L. | 700K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| BIAFORCOM SRL-D | 699K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| OANE CONSTRUCTII S.R.L. | 699K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| WILLNNER SRL | 705K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| FLORYWOOD FOREST INDUSTRY SRL | 706K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ANDREI R�CĂ�ÂŞAN S.R.L. | 706K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| MARYSEBWOOD S.R.L. | 697K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| ROYAL SILVATERRA S.R.L. | 709K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
| AFFOR ALPIN S.R.L. | 710K | 2 | Silvicultură și exploatare forestieră |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GORJ
Industrie (CAEN 02)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.8%
- CA / angajat
- 351K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 701K
- Profit net
- 75.6K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 701K | 75.6K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MOROEXFOR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MOROEXFOR SRL(current)
- Revenue
- 701K
- Employees
- 2
- Profit
- 75.6K
- Rank RO
- #189.089
- PANFOREST SRL
- Revenue
- 780K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.6K
- Rank RO
- #177.798
- FOREST VIP SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 700K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.5K
- Rank RO
- #189.419
- BIAFORCOM SRL-D
- Revenue
- 699K
- Employees
- 2
- Profit
- -61.2K
- Rank RO
- #189.484
- OANE CONSTRUCTII S.R.L.
- Revenue
- 699K
- Employees
- 2
- Profit
- -81.8K
- Rank RO
- #189.488
- WILLNNER SRL
- Revenue
- 705K
- Employees
- 2
- Profit
- 22.7K
- Rank RO
- #188.573
- FLORYWOOD FOREST INDUSTRY SRL
- Revenue
- 706K
- Employees
- 2
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #188.535
- ANDREI R�C�ªAN S.R.L.
- Revenue
- 706K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.4K
- Rank RO
- #188.431
- MARYSEBWOOD S.R.L.
- Revenue
- 697K
- Employees
- 2
- Profit
- 127K
- Rank RO
- #189.816
- ROYAL SILVATERRA S.R.L.
- Revenue
- 709K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.9K
- Rank RO
- #188.020
- AFFOR ALPIN S.R.L.
- Revenue
- 710K
- Employees
- 2
- Profit
- 146K
- Rank RO
- #187.852
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MOROEXFOR SRL(current) | 701K | 2 | 75.6K | #189.089 |
| PANFOREST SRL | 780K | 2 | 1.6K | #177.798 |
| FOREST VIP SERVICE S.R.L. | 700K | 2 | 13.5K | #189.419 |
| BIAFORCOM SRL-D | 699K | 2 | -61.2K | #189.484 |
| OANE CONSTRUCTII S.R.L. | 699K | 2 | -81.8K | #189.488 |
| WILLNNER SRL | 705K | 2 | 22.7K | #188.573 |
| FLORYWOOD FOREST INDUSTRY SRL | 706K | 2 | 143K | #188.535 |
| ANDREI R�C�ªAN S.R.L. | 706K | 2 | 1.4K | #188.431 |
| MARYSEBWOOD S.R.L. | 697K | 2 | 127K | #189.816 |
| ROYAL SILVATERRA S.R.L. | 709K | 2 | 1.9K | #188.020 |
| AFFOR ALPIN S.R.L. | 710K | 2 | 146K | #187.852 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MOROEXFOR SRL(you) | PANFOREST SRL | FOREST VIP SERVICE S.R.L. | BIAFORCOM SRL-D | OANE CONSTRUCTII S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 701K | 780K | 700K | 699K | 699K |
| Profit | 75.6K | 1.6K | 13.5K | -61.2K | -81.8K |
| Margin | 10,8% | 0,2% | 1,9% | -8,8% | -11,7% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MOROEXFOR SRL”.