MORAIRA S.R.L.
Revenue
1.8M
2024
Profit
365K
2024
Employees
1
2024
Margin
20,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MORAIRA S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #15.430 la cifra de afaceri, #8.703 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MORAIRA S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #15.430 la cifra de afaceri, #8.703 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 4.8× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LUCISERV SRL | 1.8M | 1 | Comerț en-gros |
| PROVI GROUP SRL | 1.8M | 1 | Comerț en-gros |
| R&H STAR DISTRIBUTIE S.R.L. | 1.8M | 1 | Comerț en-gros |
| ALESOIL SRL | 1.8M | 1 | Comerț en-gros |
| CHIRIAZ� S.R.L. | 1.8M | 1 | Comerț en-gros |
| VICAMOB IMPEX S.R.L. | 1.9M | 1 | Comerț en-gros |
| GLOBAL INDUSTRY SRL | 1.7M | 1 | Comerț en-gros |
| ROMSCALA S.R.L. | 1.9M | 1 | Comerț en-gros |
| CC FOOD MARKETING S.R.L. | 1.7M | 1 | Comerț en-gros |
| ALEF-IMPEX S.R.L. | 2M | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 20.0%
- CA / angajat
- 1.8M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 365K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 365K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MORAIRA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MORAIRA S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 365K
- Rank RO
- #102.026
- LUCISERV SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 378K
- Rank RO
- #101.994
- PROVI GROUP SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 92.3K
- Rank RO
- #101.947
- R&H STAR DISTRIBUTIE S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 99.9K
- Rank RO
- #104.271
- ALESOIL SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 261K
- Rank RO
- #104.656
- CHIRIAZ� S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 400K
- Rank RO
- #105.216
- VICAMOB IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 10.9K
- Rank RO
- #98.737
- GLOBAL INDUSTRY SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 422K
- Rank RO
- #106.125
- ROMSCALA S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #97.668
- CC FOOD MARKETING S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 1
- Profit
- -6.2K
- Rank RO
- #106.469
- ALEF-IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 1
- Profit
- 22.4K
- Rank RO
- #96.496
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MORAIRA S.R.L.(current) | 1.8M | 1 | 365K | #102.026 |
| LUCISERV SRL | 1.8M | 1 | 378K | #101.994 |
| PROVI GROUP SRL | 1.8M | 1 | 92.3K | #101.947 |
| R&H STAR DISTRIBUTIE S.R.L. | 1.8M | 1 | 99.9K | #104.271 |
| ALESOIL SRL | 1.8M | 1 | 261K | #104.656 |
| CHIRIAZ� S.R.L. | 1.8M | 1 | 400K | #105.216 |
| VICAMOB IMPEX S.R.L. | 1.9M | 1 | 10.9K | #98.737 |
| GLOBAL INDUSTRY SRL | 1.7M | 1 | 422K | #106.125 |
| ROMSCALA S.R.L. | 1.9M | 1 | 107K | #97.668 |
| CC FOOD MARKETING S.R.L. | 1.7M | 1 | -6.2K | #106.469 |
| ALEF-IMPEX S.R.L. | 2M | 1 | 22.4K | #96.496 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MORAIRA S.R.L.(you) | LUCISERV SRL | PROVI GROUP SRL | R&H STAR DISTRIBUTIE S.R.L. | ALESOIL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 1.8M | 1.8M | 1.8M | 1.8M |
| Profit | 365K | 378K | 92.3K | 99.9K | 261K |
| Margin | 20,0% | 20,7% | 5,0% | 5,6% | 14,8% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MORAIRA S.R.L.”.